Dış mekan planlarının arttığı, insana adeta yaşam enerjisi depolayan ve uzayan gündüzlerle pek çok etkinliğin aynı güne sığdırıldığı sevgili bahar, kış boyunca yolları gözlenerek beklendi. Ancak bu bahar, hayallerden çok daha farklı ve kapalı kapılar ardından dünyayı izleyerek geçiyor. Baharı yaşam alanınıza taşımak ve biraz olsun bozulan moralleri toparlamak adına; sunacağımız ile evinizde baharı hissetmeye ne dersiniz?

  • Çiçeklere yaşam alanı :Evde olduğunuz bugünlerde bakımını kolaylıkla öğrenip alışacağınız çiçekler evinize sıcak ve taze bir hava katacak.  Kendi bahçenizi yaratmanız an meselesi. Sizin favori çiçeğiniz hangisi?

  • Pastel renkler : Baharı ev içerisinde anımsatan en önemli detaylardan biri şüphesiz pastel renkler. Yumuşak tonlardaki minderler, koltuk örtüleri veya aksesuarlar sizi evinize bir kez daha aşık edecek.

  • İç açıcı fotoğraflar : Size güzel bahar zamanlarını hatırlatan fotoğrafları göz önüne çıkarma vakti. İster bilgisayarınızın veya telefonunuzun ekranına, ister buzdolabı üzerine, isterseniz de çerçeve içlerine yerleştireceğiniz fotoğraflarınız baktıkça size güzel duygular yaşattıracak.
  • Ev içinde ferahlık : Az eşya, çok huzur. Ferahlığı evlerde hissetmek için yapılacak iş , evdeki kalabalıktan kurtulmak elbette. Sevilmeyen, kullanılmayan her şeyi kenara ayırma vakti. İster ihtiyacı olanlara verilebilir, ister satıp paraya dönüştürülebilinir. Tercih sizin.
  • Doğal çiçek kokuları : Bahar aylarında en güzeli de sokaklara yayılan mis gibi çiçek kokuları değil midir? Evinize alacağınız çiçeklerle bu kokuları yakalayabilirsiniz.  Çiçek almak istemeyenler için de tütsü veya buhurdanlık gibi farklı seçenekler kullanılabilinir.

Bu bahar, kendi baharınızı kendiniz oluşturma vakti 🙂

Yazar

"Ayrıcalığın : Kadın Olmak"

Bir Yorum Yaz