Hayat hızla akıp giderken hayallerimizi gerçekleştirmek yerine kendimizi kuralların içine hapsederek çoğu zaman kendimizden bile uzaklaşırız. Bu süreçte hayatın hızla akıp gittiğinin yanı sıra ömrümüzün de aynı hızla geçtiğini hesaba katmaya bile vaktimiz olmaz bazen. Şöyle bir durup düşündüğünüzde elde etmeye girişme cesareti bile göstermediğimiz ne çok şey var hayatta! Sebebi belli; hayallerimizi öteliyor, bazen olmayacağına inanıyor ve bazen de sonraya bırakıyoruz. Peki ya hep sözü geçen, meşhur “sonra” yoksa?

İlham Veren Kadınlar'da bu kez yaşına ve hastalığına aldırmadan, hayallerinin peşinde hızlıca koşan, belki her kadının isteyip de ertelediği bir hayat yaşamayı prensip edinmiş 90 yaşındaki Norma'nın ilham veren o şahane hikayesi sizlerle :

Evet yanlış okumadınız Norma 90 yaşındaydı ve çok sevdiği, 67 yıllık eşi Leo'nun ölümünden sadece 2 gün sonra rahim kanseri olduğu haberini aldı. Çoğu insanı hayata küstürecek bu üzüntülü haber, Norma için bir dönüm noktası oldu ve o hayata küsmek yerine eşi ile beraber kurdukları hayallerinin peşinden koştu: Bir dünya turuna çıktı!

Doktorların tedavi olması gerektiğini belirten Norma belli ki hastanede kalan ömrünü geçirmek istemiyordu. Bunun için etmeyi yaşam felsefesi haline getirmiş olan oğlu Tim ve gelini Ramie ve köpekleri Ringo'ya katıldı. Tedavi olsa da hayatta kalacağının garantisi yoktu ve o bu şekilde en azından kalan ömrünü keyfince yaşamış oldu.

 

Dünya turunda denedi, eğlendi ve ölen eşi ile yapmak istedikleri hayalleri gerçekleştirmenin gönül rahatlığıyla tam 1 sene sonra hayata gözlerini yumdu. Geriye keyifle geçirdiği güzel anlar ve bizlere ilham veren hikayesi kaldı.

Sevgili Norma, sen ve senin gibi kadınların hepimize ışık saçması dileğimizle…

Kendisi ile ilgili tüm fotoğraf ve içeriklere @drivingmissnorma kullanıcı adlı facebook hesabından ve www.missnorma.com adlı web sitesinden erişebilirsiniz.

 

Yazar

"Ayrıcalığın : Kadın Olmak"

Bir Yorum Yaz