Tatil deyince birbirinden güzel rotaları içinde barındıran ülkemizin bazı yerleri var ki romantizmi doruklara taşıyor. İşte birbirinden romantik, birbirinden özel rotalar için hazırladığımız listemiz:

  • Kapadokya / Nevşehir: Eğer sizin de romantizm anlayışınız  birlikte gün batımını veya gün doğumunu izlemek, balona binerek gökyüzünü hissetmek ve mağara evlerde tazelemekse işte doğru seçim! Şarap konusunda da başı çeken yerlerden biri olmakla ünlü sevgili Kapadokya için her mevsim güzel diyebiliriz.
Kapadokya
  • Faralya Koyu / Fethiye: Akdeniz ve Ege'nin adeta buluşması olarak nitelendirebileceğimiz Faralya Koyu özellikle balayı çiftlerinin gözdesi.  Mükemmel bir manzaraya sahip koydaki pek çok otel lüks segmentte hizmet veriyorken yer yer çadır kuran çiftlere rastlamak da mümkün.  Aşk kokusunun sardığı koya araba ile ulaşmak en akıllıcası çünkü civarda gezilecek pek çok yer var. Yaz aylarında bile akşamları sert esen rüzgarını göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız.
Faralya Koyu
  • Datça / Muğla :  Pek çok tatil beldesinin kalabalık olduğunu biliyoruz ancak Datça, diğerlerine nazaran daha sakin, daha kendi halinde bir yer. Sakinliğidir belki de bu denli çekici kılan onu. Gündüz cennet koylarında denize girerken, akşam kumların üzerine denize paralel kurulmuş masalarında her türlü deniz ürününün en tazesini bulabileceğiniz restoranlarında keyifle sohbet edebilirsiniz.  İnsanın burada aşk sarhoşu olmaması mümkün değil. Pek çok otel seçeneği mevcut ancak romantizm için taş evleri tercih etmelisiniz.
  • Abant / Bolu : Yeşile doyarken, mavide huzuru bulmak istiyorsanız Abant tercih edilebilecek romantik rotalardan. Hemen her mevsim romantizmi hissettiren Abant da kar manzaraları da ayrı cezbedici. Sakinliği, kuş seslerini ve doğanın kucaklamasını seviyorsanız aşkınıza Abant'ın şahit etmesinden siz de mutlu olacaksınız.
Abant Gölü
  • Salda Gölü/Burdur:  Son zamanlarda popülarite konusunda hızla yükselişe geçen Salda Gölü, farklı kum dokusu, karstik yapısı ve bakirliği ile tercih edilirliğini koruyor. Göl suyunun özelliği, içerisinde magnezyum, soda ve kil bulundurması. Bembeyaz kumlarında dilediğinizce keyif yapıp,  bu turkuaz renkli gölde yüzme deneyimine bayılacaksınız. Yakınında neredeyse hiç tesis olmayan göl plajına kendi çadırınızı kurabilirsiniz.
Salda Gölü
  • Bozcaada: Romantik tatil rotası denince Bozcaada'yı es geçmek hiç doğru olmaz. Portatif sandalyelerinizi arabanıza atıp, Polente Tepesi'ne doğru çıkarken şarap dükkanlarından şarabınızı, peynirinizi ve plastik kadehlerinizi alıp doğruca gün batımını izlemeye gidebilirsiniz. O sonsuzlukta batan güneşin güzelliğinde arkanıza da rüzgar güllerini alıp, bu romantik anları ölümsüzleştirebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra harika koyları ve plajları ile keyifli Bozcaada'da aşkınızı yenilemeniz kaçınılmaz 🙂
  • Dalyan / Muğla : Son olarak Muğla'nın Dalyan beldesi adeta cennetten bir köşe diyebiliriz. Karetta karetta kaplumbağalarının  yuvaladığı nadir yerlerden biri olan İztuzu Plajı da Dalyan sınırları içerisinde. Uzunluğu 4,5 km. olan bu uçsuz plajın en büyük özelliği herhangi bir konaklama tesisinin olmaması. Bu bölgede yine çadır tercih edebilir veya 20 dakikalık mesafede  bulunan otellerde konaklama yapabilirsiniz. Aynı zamanda Dalyan'da küçük tekneler ile Kral Mezarlıkları'na ulaşabilir ve kokulu bu büyülü yapıları dolaşabilirsiniz.
4,5 km. Uzunluğundaki İztuzu Plajı
Yazar

"Ayrıcalığın : Kadın Olmak"

Bir Yorum Yaz