Bu ayda doğmak çok  güzeldir. Aslına bakarsanız takvimimizde yer alan  on iki ayın da kendine hayran bırakacak  ayrı özelliği ve kendine has güzelliği vardır.  Ancak hem kendi adıma konuşmam gerekirse (mayıslı değilim torpil geçmiyorum:) ) hem de  numerolojiye göre incelediğimizde özellikler bakımından bu ayda doğmak ayrıcalıktır bence. Neden mi?

Mayıs Ayı Yılın 5 Enerjisini Yansıtır

 5 ; insanın temsilcisi olan 1 rakamı ile dünya temsilcisi 4 rakamının etkileşime girmesi sonucu meydana gelen deneyim kombinasyonlarının yarattığı auranın hem fiziksel hem zihinsel formu olarak sürekli her yöne gitme meyillinde olan, deneyimin ve değişimin merkezini oluşturur.

Mayıs ayı yılın 5 enerjisini yansıtır. Bu nedenle  Mayıs doğumlu olmak,   5 rakamının o canlı , hareketli, yerinde duramayan, kıpır kıpır enerjisinin  vücut bulmuş halidir. Hatta bir 5 olmak,  kelimelerle adeta vals yapmayı bilmek ve tüm yönlü yeteneklerini hiç çekinmeden  sergileyerek bağımsızlık uğruna canıyla kanıyla ter dökmek demektir.  

 Bu nedenledir ki 5 temsilcisi mayısın enerjisiyle vücut bulanlarımızın kabına sığamayan halleri , önüne geçemedikleri tutkuları bize tıpkı bahar ayının  içimizdeki kelebekleri coşturuşu gibi kimi serin, kimi sıcak bir bahar esintisini anımsatır. 

Mayıs Ayında Doğduysanız….

Bağımsız,  sabırsız ve bir o kadar yerinde duramayan macera tutkunu kişiliği ile  son derece  gelişkin bir mizah anlayışı ve keskin bir zekayla karşı karşıyasınız demektir.

Siz 12 ay içerisinde doğanlar arasında en hızlı, en doğrudan, dolambaçsız ve en zekice konuşanlardansınız. Bu nedenden mi bilinmez hep bir akıl oyunları oynama eğiliminiz vardır ve karşı tarafınızdaki eğer ilginizi çekecek derecede ilginç biri ise onu markajınıza almak için gayet gerekli bir sebeptir bu sizin için. Çünkü siz  entelektüel bilgi hazinenize nasıl katkı sağlayabilirim düşüncesiyle  ondan koparacağınız en ufak bir bilgiyi sahiplenebilmenin peşine düşersiniz muhakkak.

Gerçek bir kelime cambazı olan siz mayıs doğumluların kıvrak zekanızla ve eğlenceli konuşmalarınızla sıra dışı bir sohbet etme şekliniz vardır. Hatta öyle sıra dışı ama gerçekçi hikayeler anlatabilirsiniz ki insanlar bunların öykü olduğunu bildiği halde inanmak isterler. Çünkü siz gerçek bir aktarım ustasısınızdır.

Ve mizah anlayışınızı zekânızı ses tonunuza yansıtan hafif ve uçucu fakat keskin kelimelerle konuşan birisiniz. Hatta bu şekilde keskin kelimelerle olan konuşma şekliniz zaman zaman karşı taraf için saldırganlık olarak algılanmış olsa da asıl amacınızın entelektüel bilgi toplamak olduğunu bilmek gerekir.

Gerçi siz her ne kadar bilginin peşinize düşen olsanız da derinliklerine inemeyecek kadar sıkılgansınızdır . Bu nedenle bilgileriniz hep kulaktan dolma ve yüzeysel kalır. 

Siz Değişimin Öncüsü, Baharın Asi Çocukları… 

Yeni yerler görmeyi, yeni insanlarla tanışmayı ve akla gelebilecek tüm yeniliklerin peşinden koşmayı seversiniz  ve   “Her türlü benden sorulur “edasıyla maceraya her an atılmaya hazır ve nazırsınızdır.

Baharın asi çocukları olarak kalabalığa karışmadan, güneşle yıkanmadan kendinizi bulamazsınız. Sürekli anlamsız bir harekete geçme dürtüsüyle boğuşur, dur durak bilmeyen aktif zihninizle oradan oraya savrulursunuz.  

Bu nedendendir ki şimşek hızıyla hareket eden zihninizle konudan konuya atlayıp, karşınızdakileri şaşırtmakla kalmazsınız her an şaka yapacakmış gibi hava estiren ses tonunuzla insanların  zihnini bulundurabilirsiniz de. Ayrıca o kadar hızlısınızdır ki zihninizin cevabını bekleyemeden, sizin cevaplamanız çok da düşük bir olasılık sayılmaz.

Sürekli bir şeyleri kaçırıyormuş gibi oradan oraya koşturan ve eninde sonunda tatminsizliğinin pençesine düşüp sonuç olarak sıkılan sizlerin maymun iştahlı olduğunu söylememiz çok da şaşırtıcı bir gerçek değildir umarım. Siz sırf bu can sıkıntısını atmak adına çılgın bir mizah anlayışına bile sahipsiniz diyebiliriz. Çünkü siz tanımlanmış klasik bir ruhsallık arayışının çok çok dışarısında elinde olanla yetinmeyen tamamen kafasına göre takılan içindeki küçük bir çocukla son derece aynı hareket edebilen nadir insanlardansınız.

Hareketinizi aktaracak kanallarınız bloke olduysa ve siz kendiniz olma yolunda engellerle karşılaştıysanız eğer  bağımlılıkların esiri olmanız kaçınılmaz bir son olur sizin için . Bu nedenle kimsenin sizi engellemesine izin vermeyen asi ve ortamı kendinize göre uyumlamak adına devrimci bir kişiliğiniz vardır. 

Sesiniz yükseliyor, konuşma temponuz hızlanıyor ise de streste olduğunuz içindir mutlaka. Böyle zamanlarda kelimeler ağzınızda adeta yarışır ve siz bile hızına yetişemezken dinleyenlerin de sizi anlaması oldukça güçleşir.  

Siz kelimelerin insanı tabi ki de kelimelerle aranız iyi olduğu kadar arkadaşlarınızla da aranız oldukça iyidir . Dost canlısı olmanızın yanı sıra bu nedenle  oldukça  konuşkansınızdır. Fakat konuşkanlığınız karşı tarafı yorabilir hatta biraz abartılı bile bulunabilir ama ne olursa olsun siz karşı tarafı heyecana getiren ve kendi de heyecana karşı koyamayan bir 5 olarak ortamın amigosu gibisinizdir. Ne kadar konuşkan ve dost canlısı hatta komik olsanız da içinizde her an başkaldırmaya hazır o asi  bazı zamanlar dilinizi bıçak gibi keskinleştirebilir. Niyetiniz her ne kadar bu olmasa da maalesef karşınızdakileri de kırabilir. Oysa ki sizin için önemli olan gerçeklerin bir an önce dile getirilmesidir. Bu nedenle açık bir şekilde gerçekleri dile getirişiniz düşünmeden konuşmanızın verdiği hengâmede istemeden de olsa ağzınızdan söylememeniz gerekenlerin dökülmesine neden olabilir. Tabi bu kadar masum da olamıyorsunuz bazı zamanlar çünkü dilinizin keskinliği sizi oldukça eleştirel bir tavır takınmanıza neden olduğu kadar hata aramakta da ustalaştırmıştır.

Ayrıca bu gerçekleri dile getirme sevdanız yüzünden patavatsızlığa yol açacak, karşı tarafı zor durumda bırakacak durumların baş rol oyuncusu olmanız hiç de tesadüf sayılmaz. 

Sizin haberciliğiniz meşhurdur.  Çünkü söz konusu haber ise iz sürmekte, istihbaratçılıkta, araştırma yapıp bilgilerin somut sonuçlarına dökülmesinde muhteşem bir yeteneğiniz vardır. Çok iyi rapor hazırlar, herkesin anlayacağı gibi sunabilirsiniz. Okuyarak, gezerek, çok hızlı bir öğrenme becerisine sahip olduğunuz kadar fotoğrafçılık ya da kamera kullanımları konusunda  teknik ekipmanları kullanmakta da oldukça yetenekli olduğunuzu kanıtlar niteliktesinizdir.

Hele ki eğer bir sunucu veya spikerseniz, dinleyiciler sesinizin tonundan çok etkileneceklerdir. Çünkü net bir şekilde konuşur adeta kelimelerle öyle bir dans eder, yumuşak ses tonunuzla kelimelerinizi öyle bir örtersiniz ki insanlar sizi dinlemek için yaydığınız sıcaklıktan nasibini alabilmek adına sizin olduğunuz ortamda bile bulunmaya can atabilirler.

En büyük sıkıntınız odaklanma sorunudur. Odaklanmak konusunda sıkıntı yaşadığınız kadar, zaman zaman başladığınız işi bitirememek konusunda da zorlanmanız  çevrenizde bu konuda güven kaybı yaşama ihtimalinizi de açığa çıkartabilir.

Siz o kadar hareketli, o kadar yerinde durmayan birisiniz ki sizin gibi adrenalin düşkünü hareketli insanların enerjilerini atabilmek adına muhakkak sporla uğraşması yada bir hobi edinmesi gerekir.

Doğum Gününüz Kutlu Olsun!

Siz dışa dönük son derece akıcı enerjinizle analitik zekanızla varlığını ispat etmiş, duygularının hiç bir zaman esiri olmayan , mantıklı ve  zihinsel yaradılışın temsili,  değişimin öncüsü, yerinde duramayan, baharın asi çocukları ne güzel bir aydır doğduğunuz ay.

5'in enerjisiyle dereler gibi çağlamaktan, kuşlar gibi özgür olmanın , kendiniz gibi olmanın hazzından hiç vazgeçemeyeceğiniz bir yılınız olsun!

Doğum gününüz kutlu , huzurunuz bol, sağlığınız yerinde olsun…

Sevgiyle kalın , hep mutlu kalın…

Yazar

Numerolog, turizmci, işletmeci, tasarımcı, güzellik uzmanı, anne, seven ve sevilen bir eş ve daha niceleri... Elimde olsa acaba daha neleri sığdırmaya çalışırdım şu hayatıma bilmiyorum. Hayatın bazı dönemler hızımı kesmek istercesine "hele bir dur" diye kulağıma fısıldadığını biliyorum ama. Hepimiz bir çok sıfatlar elde ederiz bu zaten en kolay olan kısım bence ancak önemli olan hangi sıfatları içselleştirebildiğimizdir. Ben bir numerolog olana kadar anne ve bir eş olmanın dışında sanırım hiç bir sıfatta kendimi tanımlayamadım. Yıllarca hayat amacını soran biri olarak "neresi benim yerim ve nerde ben yabancıyım ayırt edemedim" diyebilirim. Ta ki kendimi bildim bileli rakamlarla oyun oynarcasına bir totem niteliğinde birbiriyle toplama çıkarma işlemlerimle yeni formüllerimi bir oyuna çevirmemin bir anlamı olduğunu numerolojiyle tanıştığım ilk gün anladığım o ana kadar… Ben gördüğünüz her plakaya duyduğunuz, her doğum tarihine ya da gözünüze çarpan her sayıya sizin baktığınız gözle bakamıyordum. Onları görmeden geçemeyen, onları birbiriyle ilişkilendiren küçük bir kızdım. Bu yaptığımı ne ben kendim anlamlandırabiliyordum ne de birinin beni bu konuda anlayacağını düşünüp yaptığımı dillendiriyordum. O zamanlar ne yaptığımı bilmemenin hezimeti içerisindeydim zaten belki bugünkü bilincim olsa bilen birine neden bunu yapıyorum diye sorardım. Çocuk aklımla sayıları sevdiğimi bildiğim için matematiğimi kuvvetlendiriyorum gibi bir açıklama yapabilirdim ancak sorana. O gün anladım… Çok sevdiğim dostum bir gün "bak senin kalemine göre bir şey buldum" diye bir siteyi gönderdiğinde neyin cevabını bulacağımı bilmiyordum henüz. Ve işin içine girmeye başladığımda ve girdikçe "aaa bu neymiş ki, aaa bu nasıl oluyormuş, peki bunun anlamı neymiş?" derken deli gibi araştırma yapmaya başladığımı fark edince anladım ki bulduğum şey yıllardır anlamlandıramadığım şeyin cevaplarını içeriyordu. Bu konunun bana gönderilmesi inanın tesadüf değildi. Beklemekte olan zamanı gelmiş amacımın artık beni bul diye kapımı usulca çalışıydı. O günden beri "öğrendim, tamamdır, buldum" diye kenara çekilemiyorum. Çünkü biliyorum içimdeki o ses "dahası dahası var" diye haykırıyor. Bu nedendir ki hayatım boyunca belki de öğrencisi olacağım ve olmaktan da hiç bıkmayacağım bir kadim ilmin peşindeyim ve o gördüğüm mağaradaki küçük ışık huzmesinin peşine düşmüş gibi sürekli ilerliyorum o ışığa. Çünkü biliyorum ki dahası dahası ve dahası her zaman var çünkü bir sayısal düzen içerisinde kurulu olan bu evrenin sayılarıyla ötesine uzanacak bir köprümüz var ve dahasına ulaşmam nasıl mümkün? Belki de hep beraber şahit olacağız. Son olarak küçük bir dip not geçmek istiyorum. Yazımın başında daha sıfat sayamadığım, bir çok yapabilirliğimin başında gelen yazma içgüdümün ve bunun üzerine inşa ettiğim hayallerimin gerçekleşmesinde öncülük edecek Womanlogy Ailesi'ne seve seve hoş buldum demek istiyorum☺

Bir Yorum Yaz