Mutluluğun sınırını koyamayız kendimize, tıpkı sevginin, ın, hasretin sınırını koyamadığımız gibi. Ne kadar mutlu olursak olalım  “bu kadarı yeterli” diyebilir miyiz mesela? Sınırsız bir histir o yüzden de . Peki ya mutluluğunuzu katlamak istiyorsanız o zaman ne yapmalı, nasıl yaşamalı bu hayatı, gelin ona bakalım birlikte.

 

  • Kendinizi sevin : Güzel ama başarısız bir kadın olabilirsiniz. Başarılı ama çirkin bir kadın da olabilirsiniz. Hem başarılı hem güzel olup, ruhsal veya bedensel sorunlarınız da olabilir. Neticede hiç bir zaman mükemmel olamayacaksınız. Çünkü herkes gibi sizin de eksikleriniz var ve de var olacak. Her şeye rağmen kendinizi sevmeyi öğrenin. Çünkü siz kendinizi sevmedikçe mutsuzluk dağı da alıp başını gidecek göklere doğru, bilin bunu.

 

  • Kabullenin veya değiştirin : Bir önceki maddede kendinizi sevmekten bahsettik. Kusurlarınızla birlikte siz bir bütünsünüz. Kusurlarınızı düzeltmek mi istiyorsunuz? O halde önce bu kusurları tek tek tespit edin ve üzerine gidin. Ne yapabilirsiniz düzeltmek için enine boyuna düşünün hatta danışın. Kabullenemeyip sürekli bunları düşünerek yaşamayın. Ya kabullenin veya da değiştirin.

 

  • Kötü alışkanlıklara “dur” deyin: Kötü alışkanlıklarınızın sizi ele geçirmesine ve kendinizi iradesiz hissettirmesine fırsat vermeyin. Sürekli kendinizi güçsüz hissettiren ama vazgeçemediğiniz alışkanlıklarınız üzerine kafa yorun. Vazgeçememek size zayıflık ve akabinde mutsuzluk getirecektir.

 

  • Dertleşin : Herkesin problemleri olabilir, büyük ya da küçük fark etmeksizin her sorun içimizi kemirir zaman zaman. Ancak sorunları içimize attığımızda daha ciddi bir bunalım hali oluşur derinlerde. Profesyonel bir uzmandan destek almaktan çekinmeyin. Maddi durumunuz el vermiyorsa, kendinize güvenilir ve size çıkış yolu gösterebilecek bir dost seçin ve dökün içinizi. Kötü düşüncelerin içinizi de dışınızı da zehirlemesine izin vermeyin.

 

  • Pozitif Çevre Edinin: Sizi sürekli negatif düşünceleriyle dibe çeken insanlara dur deyin. Kendinizi arındırın bu insanlardan. Negatif düşünceler ancak suratınızı asmanıza yol açar. Her zaman yaşadıklarınızdan daha kötü ihtimaller olduğunu da çıkarmayın aklınızdan. Kısacası biraz polyana olmak herkese iyi gelir.

 

  • Yardım edin : İhtiyacı olan birine yardım etmeniz size kendinizi iyi hissettirecek hem de birine faydanız dokunmuş olacak. Bir taşla iki kuş anlayacağınız 😉 Yardım etmenin bir çeşit ruhsal tedavi olduğunu deneyince siz de anlayacaksınız. O iç rahatlığı, o huzurlu dakikalar size de iyi gelecek emin olun.

 

  • Eğlenin : Hayatı yoluna koymak için pek çok vazifeleriniz var anlıyorum. Çok çalışmalı, çok kazanmalı, belki de çok destek olmalısınız etrafınızdakilere. Ama sizin de keyifle yaşamayı hak ettiğiniz bir hayatınız var bunu asla es geçmeyin. Sevdiğiniz aktivitelere ve sevdiğiniz insanlara değerli zamanınızı harcarken cimrileşmeyin, cömert olun.

 

 

  • Pişman olmayın : Hepimizin hataları olmuştur ve olacaktır da. Çünkü bizler egolarını her daim devre dışı bırakamayan varlıklarız. Her ne hata yaparsanız yapın asla kendinizi sürekli suçlayarak yaşamayın. Önemli olan hatalardan ders alıp, minimum hata ile yol alabilmek.

 

 

Tavsiyeler bizden, uyması sizden olsun. Buradaki öneriler dileriz ki herkese mutluluk kapılarını ardına kadar açar.

Yazar

"Ayrıcalığın : Kadın Olmak"

Bir Yorum Yaz