Her kadın kendisini güzel hissetmeyi sever ve bazı kadınlar olduklarından daha güzel görünürler. Daha güzel görünmenin sırları sizce nedir? İşte tüyolar : 

  • Gülümseyin : Gözümüze güzel görünen insanların en kolay silahıdır; gülümsemek. Bir restoran düşünün, kötü bir hizmet aldığınızda dahi karşınızdaki garson güler yüzlü ise siniriniz yumuşar. Gülümseyen insanlar hep daha iyi çıkmaz mı fotoğraflarda? İstisnasız kural; gülümsemek. Daha güzel gözükebilmek ve hissedebilmek için.
  • Uykunuzu alın : Morarmış ve çökmüş göz altları ve uykusuz kalmış zavallı gözler. Ne kadar da tanıdık bir senaryo değil mi? Ders çalıştığınız zamanlar veya geç saatlere kadar eğlenip sabah uykusuz işe gittiğiniz günleri düşünün. En güzel kıyafetlerinizi de giyseniz adeta ele verir sizi.
  • İyi beslenin : Abur cubur, fast food besinler, kafeinli ve gazlı içecekler, güzelliğinizin uzun vadede acımasız düşmanı. Kendinize iyilik yapın ve bunlardan mümkün olduğunca kaçının. Mevsim sebze meyvelerini yemeye gayret edin. Dengeli beslenmeye özen gösterin. Faydalı besinleri sevmeme huyunuzu değiştirmek için kendinizle savaşın.
  • Temiz olun : Temiz tırnaklar, temiz saçlar, temiz kıyafetler ve temiz bir ten kokusu. Temiz ve özenli olmak kendini iyi hissettirmeyi sağlar. Sonra da gelsin öz güven.
  • Spor yapın : Terlemek cilt temizliğinin doğal yöntemidir. Spor, toksinlerin vücuttan atılması için bir fırsat, yaraların daha hızlı iyileşmesi için bir araçtır. Kalori yakıcı özelliği de olduğu için aynı zamanda formunuza kavuşursunuz.
  • Değişin : Elbette doğallıktan yanayız ama yıllar geçtikçe doğalken beğendiğimiz bölgelerimizin olumsuz değişimi de kaçınılmaz. Sırf doğal olma uğruna beğenmediğiniz bölgelerinize bakıp bakıp moralinizi bozmayın. Estetikten başka çaresi olmayan kısımlar için ya kendinizle gerçekten barışın ya da bazı operasyonları uygulamayı değerlendirin.
  • Kötü düşünmeyin : Negatif düşünceler o güzel yüzünüzün asılmasını ne kadar da kolay hızlandırır. İlk maddeyi unutmayın ve mümkün olduğunca hayata gülümsemeyi deneyin 🙂
Yazar

"Ayrıcalığın : Kadın Olmak"

Bir Yorum Yaz