Yalnızlığın, mutsuzluğun, zihin yorgunluğunun bir numaralı ilacı olan kitaplar adeta insana hayatın içinde yeni bir hayat açıyor. Kitap okumak bazı insanlar için yemek gibi bir ihtiyaç. Kitap okumayı seven insanların sahip olduğu 5 özellik ise :

 

 

  • İyi bir dinleyicidirler : Kitap okumak sabır işidir. Sabırsız insanlar okuma aşamalarında sabırsızlanıp direk kitabın özetini okur veya son sayfaya göz atmadan devam edemez önündeki satırlara. Kitabı sonuna kadar sabır ve merakla okuyan insanların bu sabrı ve anlayışı günlük hayatında iletişim yönlerine de yansır ve iyi bir dinleyici olurlar.

 

 

 

  • Kendilerini ifade yetenekleri çok güçlüdür : Akıcı cümleler, cümle içindeki laf cambazlıkları, benzetmeler derken okudukları konuştuklarına da yansır kitapseverlerin. genellikle duraklamadan, konuşulması zor konuları bile toparlayarak tek bir çırpıda anlatırlar. Kendilerini en iyi şekilde ifade etmesini bilirler.

 

 

 

  • İkna yetenekleri gelişmiştir : Bir konuda sizi ikna etmek isterlerse, genellikle başarılılardır kitap okuyan insanlar. Gelişen analiz etme güçleriyle, konuların tüm negatif ve pozitif yönlerini analiz ederler ve verilerle gelirler önünüze. Kendinizi, ona katılarak bulmamanız zor.

 

 

 

  • Algıları Açıktır : Hafızaların diğer insanlara göre daha fazla gelişmiş olması, olaylar arasında neden-sonuç ilişkisi kurmak, ayrıntıları birbirleriyle ilişkilendirmek, duydukları arasından kritik noktaları kaçırmamak gibi pek çok özelliği de beraberinde getirir. Tüm bunlar da algılarının diğer insanlara göre daha fazla açık olmasını destekler.

 

Sohbetleri keyiflidir :Kitap okuyan insanların hayal güçleri, betimlemeleri, paylaşacak farklı fikirleri diğer insanlara göre daha fazla gelişmiş olduğundan sohbetleri de oldukça keyiflidir. Sorduğunuz sorulara, anlattığınız konulara daha dikkatli, ince ve anlamlı yanıtlar alırsınız. Sizi gerçekten anladığına daha fazla emin olursunuz.

Yazar

"Ayrıcalığın : Kadın Olmak"

Bir Yorum Yaz