Yaz gelmişken kışın kullandığımız parfümleri bir kenara bırakıp, yazın kullandığımız parfümleri çıkarmaya başladık. Yazın elimiz daha taze ve temiz hissettiren kokulara giderken aslında arayışımız daha çok karakteristik bir . Bunun için yazın kullanmaya başlayıp hiçbir zaman bırakmak istemeyeceğiniz parfümleri sizin için listeledik.

 

Paco Rabanne  Olympea

Bir yaz günü sahilden gelen tatlı bir esintinin denizin o hafif tuzlu kokusunu burnunuza getirdiğini hayal edin. Yaza en çok yakıştırılan bu parfüm; açılışında vanilya ve beyaz çiçeklerin kokusuyla sizi karşılarken sonrasında pürüzsüz bir iyot kokusu ile temiz bir ferahlık hissi veriyor. Hafif ve kalıcı bir parfüm olmasıyla, sadece yazın değil her daim kullanılabilecek bir parfüm arayanlar içinde iyi bir alternatif.


Bvlgari  Omnia Indian Garnet

Bvlgari Omnia serisinden olan bu parfüm, içinde barındırdığı yoğun portakal ve mandalina notalarıyla iç içe geçmiş alyansları yansıtan şişe tasarımına da rengini veriyor.  Tatlı bir meyve hissiyatı vererek açılan koku daha sonra alt notasındaki amberin sıcaklığı ve Hint safranı ile oldukça kadınsı bir karaktere bürünüyor. İlkbahar ve yaz akşamlarında size eşlik edebilecek, hafif ve etkili bir parfüm.

 

 

 

 

 

Chanel Allure 

Son derece şık ve zarif bir kadının yanınızdan geçerken duyduğunuz yumuşacık bir krem ile tertemiz bir pudranın kokusu. Açılışında turunçgiller ve şeftali çiçeği notalarını içerse de Lotus çiçeğinin narin kokusuyla sonlanan bir Chanel klasiği. Nivea kremlerinde olan yumuşak kremsi kokuyu sevenler ve zamansız bir parfüm arayanlar için tercih edilesi bir parfüm.

 

 

Burberry  My Burberry

Sardunya, paçuli ve sitrus ile harmanlanmış, daha açılışında bile ne kadar sofistike bir parfüm olduğunu hissettiren, yaz kadar ilkbahara da yakışan bir parfüm. Tende olgunlaştıkça çiçeksi ve fresh bir yapıya dönüşerek hafif ama kendini de hissettiren bir yapıya ulaşıyor. Burberry markasının klasikleşmiş parfümlerini sevip fresh bir parfüm arayanlar için iyi bir alternatif.

 

 

 

Chloe  Signature

Temiz bir havanın tazeliğinde, gül ve pudranın yumuşaklığında olan Chloe markasının imza parfümü.   Sabun kokusunu andıran yoğun gül notası aynı zamanda parfüme son derece modern ve kadınsı bir hava da katıyor. Son derece kalıcı olmasıyla da hayatınızın tüm anılarına eşlik edebilecek bir parfüm.

 

Bir Yorum Yaz