Rahatlığı ve kolay kombinlenmesi nedeniyle her sezon var olmayı başarabilmiş maxi etekler, yaz aylarında da en çok tercih edilen parçalarından biri. Kısaca, ayak bileğine kadar uzanan yani maksimum boyda olan etekler olarak tanımlanan maxi etekler; vücut tipine ve kumaş türüne göre doğru kombinlendiğinde her ortama ve tarza uyabilecek bir parça haline gelecektir. Maxi eteği kombinleyebilmek için öncelikle kendi vücut tipinizi çok iyi tanımanız gerekir, aksi takdirde şıklıktan uzaklaşabilirsiniz. İşte; kombinleri yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

Maxi boy eteklerin sizi olduğunuzdan daha da kilolu göstermek gibi kötü bir huyu vardır. Eğer kendinizi kilolu buluyorsanız kadife ve kaşmir gibi kalın kumaşlı eteklerden mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın, bu tip kalın kumaşlı maxi etekler elbette sizi olduğunuzdan çok daha kilolu gösterecektir. Bu parçadan vazgeçemiyorsanız o zaman mutlaka koyu renk ve desensiz parçaları tercih edin.

Kısa boylu olduğunuzu düşünüyorsanız üstünüze giydiğiniz parçanın da eteğinizle aynı tonlarda olmasına dikkat ederek monokrom bir tarzla yapabilir, altına giyeceğiniz yüksek topuklu bir ayakkabıyla olduğunuzdan daha uzun bir görünüm yakalayabilirsiniz. Ayrıca kullanacağınız küçük bir çanta sizi olduğunuzdan yine daha uzun gösterecektir.

Zayıf ve uzun boylu iseniz bu parçayı desenli, pilili, dar veya geniş formda deneyebilir hatta kemerlerde kullanarak daha zarif görünebilirsiniz.

Yaz aylarında bluz ve t-shirtlerle bol kesim maxi etekleri, gömlekler ile dar kesim maxi etekleri kombinlemek size daha şık bir görünüm kazandıracaktır.

Kışın ise, etek üzerine giyilen kazak ve hırkaların kamufle etme özelliğinden dolayı her model maxi etekle kombininizi yapabilir altına giyeceğiniz bir çizme veya bot ile görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.

Bir Yorum Yaz