Dünya değişirken her birimiz yenilik ve değişim ihtiyacındayız. Farklı olana yönelmek, sıra dışı deneyimler edinmek ve özgün olma isteğindeyiz. Anne – baba adayları da doğacak bebekleri için eminiz ki keyifli araştırmalar peşinde. Biz de okurlarımıza yardımcı olmak için son dönemlerin değişik bebek isimlerini araştırdık. Sevilen ünlü ailelerin bebeklerine verdiği isimlerden tutun, çok çok nadir bulunan güzel isimlere kadar araştırdık ve derledik: Peki siz hangi isimleri bebeğinize vermeyi düşünüyorsunuz?

Kız Bebek İsimleri:

Lila: Leylak çiçeğinin rengi olan, açık mor renk olarak bildiğimiz Lila, kız çocuklara da isim olarak verilmeye başlandı. İçimizi ısıtan, tatlı bir söylenişi olan Lila ismine, Hakan – Gizem Hatipoğlu çiftinin kızlarına vermesi ile dikkatler çekildi.

Maya: Anlamı öz, yaratılış olan Maya ismi, iktidar anlamına da gelmekte. Son dönemde sevilip kız bebeklere verilmeye başlanan bu isim popüler olma yolunda. Tuğba Büyüküstün – Onur Saylak çiftinin ikiz kızlarından birinin adını Maya koydu, diğerini ise Toprak.

Sare: Saf, duru anlamına gelen Sare çok sevilerek verilen isimlerden biri haline geldi. Tuğba Ünsal'ın çok sevdiğimiz kızının adının adı aynı zamanda.

Kayla: Masum, kötülükten uzak anlamına gelen bu isim Yunanca kökenlidir. Irmak Ünal – Emre Karabacak çifti kızlarına bu ismi verdi.

Kavin: Anlamı da kız çocuğu fakat cesur kız çocuğu olan bu isim hem az bulunan hem de karizmatik kız çocuk isimlerinden. Sevinç Erbulak'ın kızına bu ismi vermesiyle biz de çok sevdik. Sevinç Erbulak kızına iki isim koydu. Çok kullanılan ama çok da sevilen isimlerden olan Zeynep ile birlikte.

Alin: Yükselen ışık, parlayan, parıldayan demek olan bu isim son dönemlerde çok seviliyor. Pelin Akil ve Anıl Altan çifti kızlarına Alin ve Lina isimlerini koydular. Alin ismini çok daha önce Neşe Erberk'in üçüz kızlarından birinin adına koyması ile tanımıştık.

Erkek Bebek İsimleri:

Karan: Karan isminin anlamı kahraman, sözünde duran, temiz, masumdur. Burak Özçivit ve fAHRİYE evcen çiftinin oğullarına verdiği bu isim karizmatik erkek bebek isimlerinden.

Ares: Gülben Ergen'in ikiz oğullarından birine bu ismi vermesiyle tanıdık bu ismi. Yunan mitolojisinde savaş tanrısı olarak adlandırılan bu isim roma kültüründe olarak da geçer. Athenanın tersini ifade eder. Çevresinden bu isim ile ilgili uyarılar alan Gülben Ergen'in sonradan oğlu Ares'e bir ön ad daha ekleyerek Mustafa Ares olarak ismini değiştirdiğini de ekleyelim.

Başak Sayan da ikiz bebeklerinden birinin ismini Ares koydu.

Azur: Gök mavisi demek olan Azur ismini Bade İşcil ile tanıdık.  Gülşen ve Ozan Çolakoğlu çiftinin bebeklerine Azur Benan şeklinde koyması ile de isim popülerleşti. Benan ise tanınmış ünlü kişi demek.

Uras: Şans, talih, demek olan Uras son dönem sevilen isimlerden. Dizi karakterlerine verilmesiyle de popüler olma yolunda ilerliyor.

Beren: Güçlü, kuvvetli, akıllı anlamına gelen Beren ismi Ebru Şallı çocuğunda tercih etmişti.

Yeni olmasa da çok sevilerek yer verilen Zeynep, Can, Ali, Demir, Deniz, Derin, Ayşe, Kaan isimlerinin de popülerliğini hiç bir zaman kaybetmediğini ve sevilerek yer verildiğini söyleyebiliriz. Bu isimler yeniden yeniden popüler oluyor adeta.

Yazar

"Ayrıcalığın : Kadın Olmak"

Bir Yorum Yaz