Son dönemin popüler markalarından Jacquemus ile trend olan mikro çantalar, 2021 İlkbahar Yaz sezonunda hacimlerini büyüterek karşımıza çıkıyor. Minimal formlardaki clutch, flap, wristlet, bum bag ve baget modeller koleksiyonlarda hala popülerliğini korusa da, devasa boyutlardaki oversize çantalar da artık tutkunlarının dikkatini çekiyor. Özellikle çalışma sisteminin değişmesiyle her mekanın ofis olduğu pandemi sürecinde tasarımcılar da artık dışarı çıkarken sadece cüzdan, anahtar ve telefon değil, laptop, su şişesi, dezenfektanları da yanımıza taşımamız gerektiğini hatırlatır nitelikte oversize modelleri gözler önüne seriyor.

Moncler, Valentino, Burberry, Chanel'in de koleksiyonlarında yer verdiği geçtiğimiz sezonun trendi kapitone çantalar, önümüzdeki sezon XL boyutlarıyla ve yumuşak dokularıyla uzun süre daha trend olacağa benziyor. Valentino'nun XXL turuncu çantası SS21 defilesinin en dikkat çeken parçalarından biri olmuştu.

Son derece fonksiyonel ve modası hiç geçmeyen tote çantalar ise organize olmanızı sağlayacak genişlikleriyle trendlerin gerisinde kalmayan bir oluşturuyor. Oversized weekender tote çantalar bu sezon büyüklükleri ile şaşırtsa da, konforlu oluşlarıyla da günlük yaşamda kullanım kolaylığı sağladığı kesin. Tasarımcılar bazı geleneksel detaylardan vazgeçmese de, yenilikçi tasarımlar eşsiz trendlerle birleşerek stillere hareket katıyor. özellikle bu tasarımında büyük tote çantayı ‘sussuz kalmamak' temasıyla ile eşleştirirken , book tote'a deri bir versiyon ile hayat vermiş görünüyor.

Doksanlardan hatırladığımız, genellikle omuzda taşınan ve hilal şeklinde olan hobo çantalarda oversize trendinin etkisiyle podyumlarda yerini aldı. Bottega Veneta imzası taşıyan bu dev markanın kendine has örgü dokusuyla çevrimiçi defilenin baş rol oyuncusu olmuştu. Sezonun bu haddinden büyük çantaları hala ‘the one'ı arayanlar için mutlaka şans vermeniz gerekenlerden.

 

 

Bir Yorum Yaz