Yılın 6.ayı, eskilerin Orak ayı, mevsimin başlangıcı Haziran… 

Şairlerin ilham kaynağı, yılın yarısı hoş geldin beklenen… 

Kendi özünde bir 6 yani güzeller güzeli bir Venüs'dür o… Numerolojik sisteme göre temelinde aile  olmayı, sorumluluğu ve evliliği, ev değiştirmeyi, dekorasyon konularını ele almasının yanı sıra  toplumsal bilincin akışında can bulan Haziran ayının 2021 yılıyla olan uyumlanması sonucu  hayatlarımıza nasıl ince dokunuşlarda bulunacağından bahsetmek istedim.

2021 yılı bir “5” yılı olarak hayatlarımıza dahil olurken Haziran ayını da yılın 5 enerjisiyle uyumlanarak  bizi dünyanın uydusu olan ayın temsilcisi 2 rakamının akışına temsil ediyor.

Peki, bu iki enerjisi bize neler vaat ediyor olabilir? 

2 olarak aşkın, paylaşımın, yardımlaşmanın, işbirliği ve uyumun konularını ele almamızda yardımcı  olacak.

Paylaşım ve denge ayı olarak huzurlarımızda olan Haziran ayı 2 enerjisiyle bizi duygularımızla  sınayacak gibi görünüyor.

Bu nedenle 2'nin duygusallığını gelgitlerini göze alacak olursak gereğinden fazla duygusal  paylaşımlarımızın olabileceği gibi aynı zamanda desteğe ihtiyaç duyduğumuz küçük bir zaman  dilimindeyiz diyebiliriz.

Özellikle 6 ve 2' nin harmanlanması sonucu ilişkilerimiz bakımından değerlendirdiğimizde aile bireyleriyle olan ilişkilerimizin ön planda olacağını düşünüyorum. Bu nedenle aile içi dengeyi  korumamız gerekiyor. Aksi takdirde zorlanabileceğimiz bir ay olma olasılığı olduğunu söylemek çok  mümkün gibi.

Bir nevi kozada bekleme zamanı… 

Deneyimlediklerimizi değerlendirme, karanlık taraflarımızı aydınlatana kadar dengeyi koruma zamanı.

Tedbir gerektiren bir aydayız. Çünkü 2 enerjisi diplomatik olmayı getirir. Kiminle ne konuşacağımız,  kime güveneceğimiz konusunda tedbirli olmamızı ister.

Patavatsız, dikkatsiz ya da sinirli konuşmalarımız ciddi problemlere yol açabilir. Ki 6. Ayı temsil  edişinden ötürü bu duruma özellikle aile içinde dikkat etmenizi öneririm.

Çevremizde iyi bağlar oluşturabiliriz. Birden olayın tam ortasında kendimizi arabulucu ya da  uzlaşmacı olarak bulabiliriz.

Evlilik geliyor… Hazır olun evlenme teklifi alabilirsiniz

Aşka gelince… 

2 deyince aşk gelir aklımıza değil mi?

Aslında hem bir 2' nin hem 6' nın aşka yakınlığı tartışılmaz. Bu nedenle güzel enerjilerle temeli sağlam  olan birçok ilişki evlilikle taçlandırılacak. 2 aşk enerjisiyle donatılmış bir enerji bu nedenle bekarlar  hazır olun derim bu ay evlilik teklifi almanız an meselesi.

2'nin dualitesi keskindir

Evet, 2 dualiteden doğar. Bu nedenledir ki yeni aşklara yelken açanlar dikkatli olmanız gerekecek… Daha doğrusu 2 denge ister. Aşkta dengeyi sağlayamazsanız negatif etkisi olan gelip geçerliliğiyle  yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz.

Aşırı duyarlı ve içinize çekilmeden yeniliklere açık olmak ve sakin kalmak bu ay için en güzel çözüm.

2 yaratımın rahim boyutu

2 aynı zamanda yaratılışın rahim boyutunu ifade eder. Bu nedenle müzisyenler, mucitler, mistik  konularla ilgilenenler için harika bir zaman yaratır. Çünkü 2 enerjisinin doğasındaki yaratıcılık gerçek  benliğinize çok hoş dokunuşlar yapacak ve bizlere yaratım konusunda adeta itici güç uygulayacak  olması hem sanatsal hem fiziksel olarak çözümler üretmek için doğru zamana hazırlayacaktır. 

Yeni arkadaşlıklarımızın başlangıcı kapımızda

Bu ay daha sıcak olan duygusal bağlar kurabileceğimiz yeni arkadaşlıklarımızın başlangıcından söz  edebiliriz. Ve 2 ile anaç duygularımızın hâkimiyetinden ötürü sevdiklerimizi daha koruyup kollamak  zorunda hissedebileceğimiz zamanlar hâkim olacak. 

Zaman zaman ben demeyi unutup belki çokça sen demeyi de tercih edeceğiz. Hal böyleyken   yeteneğimizin daha gelişkin olduğunu hissetmemiz çok doğal olacak.  

Birçok kez vurguladığım gibi 2 için denge kurmak önemlidir. Bu tarz duygularımızda dengeyi  sağlamamız ve aşırılıklarımızdan kaçmamız çok önemli olacak.

Kadınlar ön planda olacak

İkinin kavramları arasında anaçlık, duyarlılık, uyumlanma, koruyuculuk ve denge konularının  hâkimiyetinin yanı sıra dişil enerjide söz konusudur.

Bu nedenle dişil enerjinin temsilcisi olan 2 enerjisiyle bu ay öyle görülüyor ki kadınlar ön planda  olacak. 

Kadınların dişiliğini aktifleştirdiği erkeklerinse kadınlara olan bağının tekrar gözden geçirdiği, onları  onurlandırdığı bir ay söz konusu olacak.

Ve bu ay çalıştığınız iş yerinde kadınlarla iletişiminizin daha artacak. Hatta kadınlarla iş  görüşmelerinde, toplantılarda daha çok bulunabilirsiniz.

Hayattan tat alma zamanı artık

Ve bu ay hayattan tat almaya bakacağız. Yediğimiz yemekten tutun giydiğiniz kıyafetten,  bulunduğunuz ortamdan keyif almaya çalışacağız.

İş değişikliklerine, anlaşmalara dikkatli olun

Yapacağımız anlaşmalarda dikkatli olmamız gerekecek. Geleceği kesin olmayan işlere girişmeyin. İş değişiklikleri için uygun bir zaman olduğunu söyleyemeyeceğim. Yaptığınız anlaşmalarda dikkatli olun.  İmza atmadan önce okuyun ve emin olun. Dualiteden ötürü çelişkiler söz konusu. Bu nedenle doğru  zamanı beklemek en güzeli. 

Ve ifadelerimize dikkat etmemiz gereken bir zaman dilimindeyiz.

2 biraz yanlış anlaşılmaları da beraberinde getirebildiği için söylemlerinizi iki kere düşünün yanlış  yorumların hedefinde kalmayın. 

Ayrıca toplantıların seyahatlerin yoğun olduğu bir zamana girebilirsiniz. Ortaklıkların destekçisidir 2  sayısı bu nedenle ortaklıklarla ilgili mali yatırımlarda söz konusu olacak.

Bu ay bolca temizlik ya da dekorasyon yapabiliriz

Ev düzeninde titiz ve özenli olma enerjisini getiren 2 rakamı nedeniyle daha çok titizlendiğimiz daha  çok temizliğe ev işlerine düştüğümüz veya 6 dan ötürü evin dekorasyon değişikliğine giriştiğimiz bir  aya da merhaba demiş olabiliriz.

Ve son olarak… 

1 enerjisiyle başlattığımız ne varsa 2 ile ilerletmeye devam ederken; her şeyi netleştirdiğimiz  içgüdüsel olarak yolumuzu bulduğumuz, etrafımızdan gelen farklı fikirlere karşı anlayışlı ve sabırlı  olduğumuz yeni dostlukların yeni arkadaşlıkların temelini oluşturduğumuz sıcacık bir ay olsun bizim  için.

Bu ayın; Haziranın sıcaklığına uyumlu güzel rengi turuncuyla aktifleştirdiğimiz 2 enerjisine istinaden, şiddetten, kavgadan, tartışmaktan kaçındığımız uzlaşmacı uyum ve iş birliği içerisinde olduğunuz ve  bütün küskünlüklerin son bulduğu sevgi dolu bir ay geçirmeniz temennisiyle sevgiyle kalın… Sağlıcakla kalın… Dengede kalın..

Yazar

Numerolog, turizmci, işletmeci, tasarımcı, güzellik uzmanı, anne, seven ve sevilen bir eş ve daha niceleri... Elimde olsa acaba daha neleri sığdırmaya çalışırdım şu hayatıma bilmiyorum. Hayatın bazı dönemler hızımı kesmek istercesine "hele bir dur" diye kulağıma fısıldadığını biliyorum ama. Hepimiz bir çok sıfatlar elde ederiz bu zaten en kolay olan kısım bence ancak önemli olan hangi sıfatları içselleştirebildiğimizdir. Ben bir numerolog olana kadar anne ve bir eş olmanın dışında sanırım hiç bir sıfatta kendimi tanımlayamadım. Yıllarca hayat amacını soran biri olarak "neresi benim yerim ve nerde ben yabancıyım ayırt edemedim" diyebilirim. Ta ki kendimi bildim bileli rakamlarla oyun oynarcasına bir totem niteliğinde birbiriyle toplama çıkarma işlemlerimle yeni formüllerimi bir oyuna çevirmemin bir anlamı olduğunu numerolojiyle tanıştığım ilk gün anladığım o ana kadar… Ben gördüğünüz her plakaya duyduğunuz, her doğum tarihine ya da gözünüze çarpan her sayıya sizin baktığınız gözle bakamıyordum. Onları görmeden geçemeyen, onları birbiriyle ilişkilendiren küçük bir kızdım. Bu yaptığımı ne ben kendim anlamlandırabiliyordum ne de birinin beni bu konuda anlayacağını düşünüp yaptığımı dillendiriyordum. O zamanlar ne yaptığımı bilmemenin hezimeti içerisindeydim zaten belki bugünkü bilincim olsa bilen birine neden bunu yapıyorum diye sorardım. Çocuk aklımla sayıları sevdiğimi bildiğim için matematiğimi kuvvetlendiriyorum gibi bir açıklama yapabilirdim ancak sorana. O gün anladım… Çok sevdiğim dostum bir gün "bak senin kalemine göre bir şey buldum" diye bir siteyi gönderdiğinde neyin cevabını bulacağımı bilmiyordum henüz. Ve işin içine girmeye başladığımda ve girdikçe "aaa bu neymiş ki, aaa bu nasıl oluyormuş, peki bunun anlamı neymiş?" derken deli gibi araştırma yapmaya başladığımı fark edince anladım ki bulduğum şey yıllardır anlamlandıramadığım şeyin cevaplarını içeriyordu. Bu konunun bana gönderilmesi inanın tesadüf değildi. Beklemekte olan zamanı gelmiş amacımın artık beni bul diye kapımı usulca çalışıydı. O günden beri "öğrendim, tamamdır, buldum" diye kenara çekilemiyorum. Çünkü biliyorum içimdeki o ses "dahası dahası var" diye haykırıyor. Bu nedendir ki hayatım boyunca belki de öğrencisi olacağım ve olmaktan da hiç bıkmayacağım bir kadim ilmin peşindeyim ve o gördüğüm mağaradaki küçük ışık huzmesinin peşine düşmüş gibi sürekli ilerliyorum o ışığa. Çünkü biliyorum ki dahası dahası ve dahası her zaman var çünkü bir sayısal düzen içerisinde kurulu olan bu evrenin sayılarıyla ötesine uzanacak bir köprümüz var ve dahasına ulaşmam nasıl mümkün? Belki de hep beraber şahit olacağız. Son olarak küçük bir dip not geçmek istiyorum. Yazımın başında daha sıfat sayamadığım, bir çok yapabilirliğimin başında gelen yazma içgüdümün ve bunun üzerine inşa ettiğim hayallerimin gerçekleşmesinde öncülük edecek Womanlogy Ailesi'ne seve seve hoş buldum demek istiyorum☺

Bir Yorum Yaz