Dior'un 2017'de kurulan genç kadınlara ve Sürdürebilirlik konularında mentorluk eğitimi verdiği women@dior projesi bu yıl 4 yaşında. Proje bu zamana kadar binlerce kadına yapmış uluslararası bir program olup, bir nevi dayanışma ağı olarak da kabul edilmektedir.

Fransa, İngiltere, Çin ve Avustralya gibi 20'ye yakın ülkedeki en iyi işletme, , mühendislik ve okulları projeye dahil olup, bir nevi programı gibi çalışır. Katılımcılar kariyerlerindeki ilk adımları bu proje sayesinde atar ve alanında profesyonel olan tasarımcı, zanaatkar, yazar gibi pek çok kadından eğitim alırlar.

Program 4 temel değer üzerine kurulu :

  1. Kendine yetebilme : Kendi potansiyelini kullanabilme, kendine güven ve kendi kariyerini çizebilme
  2. Yaratıcılık : Farklı, yenilikçi ve özgün tasarımlar oluşturma,
  3. Sürdürebilirlik : Mevcut iş modellerini yeniden tasarlayabilme, değer yaratma ve dönüştürme prensipleri,
  4. Kapsama : Geniş kapsamlı çalışma, farklı kişileri ve yetenekleri dahil etme

2020 Kadın Liderliği ve Sürdürebilirliği Eğitim Programı

2020 yılında cinsiyet eşitliği ve kadınların gelecek için liderliği için adım atıldı. Bu yeni girişim, eğitimin önemini vurguluyor ve genç kadınların ayakları üzerinde daha sağlam durabilmelerini amaçlıyor.

Yüksek standartlara sahip bu program 500 öğrenciye açık olup, teorik ders çalışma ile başlayacak ve akabinde “Değişim Rüyası” projesi ile beraber pratik yapılacak.

UNESCO ile Dayanışma

Dior, Women@Dior Programını, Kenya, Gana, Nijerya, Pakistan, Tanzanya, Filipinler ve Sri Lanka'dan yüzlerce kız öğrenciye açarak UNESCO'nun Küresel Eğitim Koalisyonu'na katılıyor ve dezavantajlı pek çok genç kadın için umut ışığı olma yolunda ilerliyor.

Teşekkürler Christian Dior, tam da dünyanın genç kadınların gücüne ihtiyacı olduğu anda…

Yazar

"Ayrıcalığın : Kadın Olmak"

Bir Yorum Yaz