Çok satan kitaplarına imza atan Yazar , “Hayatı Yeniden Başlat” adlı kitabında insanın hikayesinde yatan sırları anlattı.

Hayatı Yeniden Başlat pek çok kişisel gelişim kitabının aksine size yaşam gurusu edasıyla davranmadan olaylara bilimsel bakış açısı katarak , doğumda ve doğum öncesi kordon bağı ile yaşamımızı yetişkinlik dönemimizde de etkileyen duygu, düşünce, inanç ve davranışların dönüşümünün mümkün olduğunu anlatıyor.

Pek çok çalışma ve meditasyon içeren kitap aynı zamanda bugüne kadar konuşulan ama hiç yazılmayan bir alanda derin bilgiler içeriyor.

Hayatı kendinden herkesin hakkıdır, sloganıyla yazılan arka kapak yazısında Yazar;

Her birimizin bir annesi, bir babası ve bir de doğum hikayesi var. Bu hikâye anne rahmine düştüğümüz anda başlıyor, kordon bağı ile devam ediyor ve doğumla tamamlanıyor. Oysa bize çoğunlukla doğumumuzdan sonrası anlatılıyor.

Anne rahmine düştüğüm anın duygusu neydi? Annem varlığımı öğrendiğinde ne hissetti? Babam haberi alınca sevindi mi?Geçim sıkıntısı çektiler mi?İlişkileri nasıldı?Varlığımı herkesten sakladılar mı yoksa davul zurnalarla mı duyurdular?Annem beni kaybetmekten mi korktu yoksa beni düşürmeye mi çalıştı?

Her doğum süreci kendi içinde böyle birçok hikâye barındırıyor. Bu hikâyelerdeki dinamikler bilinçaltımıza kaydoluyor ve ilerleyen yıllarda yaşamla aramızdaki bağı olumlu ya da olumsuz etkileyebiliyor.

Bu kitap, “Hayatım neden böyle?” dediğiniz konuların çözümünü doğum hikayenizde bulabileceğinizi hatırlatmak, negatif doğum kayıtlarından kendinizi ya da çocuklarınızı arındırmanızı desteklemek için yazıldı. Kendi derinlerinizde iyi yolculuklar…

“Bu kitabı yazma amacım, psikolojik ve nörolojik perspektiften bakarak beynimizin çalışma prensiplerini ortaya koymak ve bunlardan kişisel hedeflerimize ulaşmak için nasıl yararlanabileceğimizi açıklamaktır.” sözleriyle açıkladı.

 

Yazar

"Ayrıcalığın : Kadın Olmak"

Bir Yorum Yaz