Merhaba, bize Ebru Demirhan'ı tanıma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederiz.

  1. Bize eğitim ve kariyer yolculuğunuzdan bahseder misiniz?

Dokuz Eylül Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Dokuz Eylül Üniversitesi İlkokul Öğretmenliği, İstanbul Üniversitesi Sosyoloji, İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisansı tamamladım. İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi okumaya devam etmekteyim. Kuantum Düşünce Tekniği, Şifa Teknikleri alanlarında farklı eğitimler aldım.

Özel bir bankada 9 yıl farklı görevlerde çalıştım. Ardından kuantum alanda çalışmaya başlayıp Yaşam Tasarım Merkezi'ni kurdum. Hala kendi merkezimde çalışmaktayım.

  1. Hayatın anlamı nedir sizce?

Yaşam kendimizi gerçekleştirmek üzerine bir oyun alanıdır. İnsan olmaya keyifle, neşeyle, kolaylıkla ilerlemek yakışır. Zorluklar karşımıza çıksa da “Bu da geçer” diyebilmek ve çözüm tarafında olmak yaşam yolculuğumuzun kalitesini arttıracaktır. Hayatın güzel bir hediye olduğuna inanıyorum.

  1. Bizler doğmadan önce seçim hakkımız var mıydı?

Evrensel oluş Özgür İrade Yasası'na göre kurulmuştur. Ne zaman, hangi toprakta, nasıl ve hangi aileye doğacağımızı seçeriz ve içinde yaşamaya geldiğimiz her şeyi yaşarız. Yaşarken öğrenir ve öğretiriz.

  1. var nedir sizce?

Ruh candır. Bedene canlılığını veren önemli bir parçadır. Her zaman vardır ve var olmaya devam edecektir. Tüm yaradılışla olan bağımız, yüksek benliğimiz, öz benliğimizdir.

  1. Yaşamın gizli sözleşmesi neyi ifade ediyor?

Yaşamın Gizli Sözleşmesi ruhsal alanda yaşayacaklarımıza, yaşamayacaklarımıza, yaşayamayacaklarımıza dair yaptığımız kontratlardır. Aile, eş, çocuklar, yaşayacağımız topraklar, hayatımıza anlık, geçici ve kalıcı olarak gelecek herkesle yaptığımız sözleşmelerdir. Yaşam çizgimizi belirler, esnektir, öğrenmeye ve farkındalığa bağlı olarak değişir, pozitif olarak yenilenir.

  1. Yaşamın bildiklerimizden daha fazlasını barındırdığını ne zaman fark ettiniz?

Gören bir göz, hisseden bir kalp, farkında bir beyin noktasına geçtiğimiz her an bunun farkında olabiliriz. Bir arkadaşını düşünürsün ve seni arar, fark edersin ki bağlar zaman ve mekandan bağımsızdır. Bir hayal kurarsın ve gerçekleşir, anlarsın ki düşünce ve duygu gerçekliktir.

  1. Gelecek projeleriniz nelerdir?

Bol bol eğitim vermek, yeni kitaplar yazmak, seanslarla daha derinlere inmeye devam etmek… Hayattan hikayeler içeren bir kitaba başlamayı düşünüyorum. Sanal ortam eğitimleri ve seanslarına tamamen geçersem dünyanın farklı bir yerinde yaşamayı da düşünebilirim. Bir İstanbul ğı olarak burayı bırakmak değişik bir fikir.

 

  1. İnsanlar ‘'Hayatı Yeniden Başlat'' kitabını sizce neden mutlaka okumalı?

İhtiyacı olan her hayatın yeniden başlatılmaya ve yenilenmeye açılmalıdır. Hepimizin anne rahmi süreci ve doğumu var. Her doğum bir bitiş olduğu kadar bir başlangıç. Hayata gelişi temsil eden anne rahmi süreci ve doğum tüm yaşamın kodlarını barındırabiliyor.

Bilincin devrede olmadığı, bilinçaltının en aktif olduğu bu dönemimizi kodlardan, negatif duygu ve düşüncelerden arındırmak yaşamı rahatlatacaktır. Kitabımızda oldukça fazla konuya değindim. Her konu için çalışma önerileri paylaştım. Kendi doğumlarımız ve anne rahmi süreçlerimizi onarmak kadar çocuklarımızın da dünyaya geliş süreçlerine dokunmak ve yaşamlarını kolaylaştırmak için kitabımızı okuyabilirsiniz.

9. Sizin Ok&Ra isimli bir projeniz daha var. Ok&Ra nedir, neden kullanılır?

OK&RA soru, sorun ya da ihtiyaç duyulan bilgi için ahşap pullar üzerine çizilmiş semboller aracılığıyla bilinçaltı okuması yapmamıza yardımcı olan bir araçtır. Her sembolün karşılığında bilinçaltı bir çalışma yer almaktadır. Güne başlarken, bir soru ya da sorunun cevabını bilinçaltı alanda yorumlayabilmek adına kullanılabilir.Kehanetten uzak bir yaklaşımla, olayların, konuların, ilişkilerin bilinçaltı sürecini geçmiş, gelecek ve anda görmenize yardımcı olur.

9.Sizce hayatı yeniden başlatmak nasıl mümkün olabilir?

Hayatı yeniden başlatmak için yürüdüğümüz yolda, bakış açımızda, duygusal ve düşünsel alanlarımızda farklılıklar yaratmamız anlamlı olacaktır. Daha önce söylendiği gibi “Hep aynı şeyleri yapıp farklı sonuçlar bekleyemeyiz.” Hayatı yeniden başlatmak için sorunların ne olduğunu tespit etmek ve insanı insan yapan dinamiklerle çalışarak kendimizi yenilemek önemli. Ruh-duygu-düşünce-bilinçaltı- içinde ve farkındalıkla hareket etmek verimli olacaktır.

Yaşamın her anında “Hayatı Yeniden Başlat” diyebilmek mümkün

10.İnsan kendi gücüne güvenmeli midir?

Elbette, insan ruhsal özgür irade ile yaşamda olmayı ve yaşanılacakları ana hattıyla seçerken farkında olmak, bilmek, hatırlamak ve hepsini revize etmek ister. Mutlak olasılıktan parasızlığı seçen birisi para kavramı dünyada olduğu sürece para kazanmayı da seçebilir. Düşünce, duygu, bilinçaltı kodlar yaşanmaya niyet edildiği forma ulaşınca güç kendini gerçekleştirme alanı bulmuş olur. İnsan her haliyle güçlü bir varlıktır.

Sorularımıza içtenlikle yanıt verdiğiniz için teşekkür ederiz.

 

Yazar

Lise yıllarında başladığım iş hayatıma pek çok turizm firmasında çalışarak devam ettim. Girişimcilik her zaman kanımda olan bir durumdu. Bu yüzden ilk girişimimi 21 yaşında Kaş’ta hayata geçirdim. İki sene Uzun Çarşı’da işlettiğim turistik butiğimden sonra 2000 yılında Berceste Turizm Acentası’nın kurucu ortağı olarak ikinci firmamı kurdum. Eğitimimi turizm sektörü üzerine almıştım. Ancak daha sonra insana dokunma arzumla kendime yeni bir yol çizmeye karar verdim. 1999’da okula döndüm ve Davranış Bilimleri okumaya başladım. Aynı zamanda Güzellikler Evi oyunculuk atölyesinde Aliye Uzunatağan, Sönmez Atasoy, Ayla Algan gibi değerli hocalardan oyunculuk ve tiyatro eğitimi aldım. Ceres Yayınları hayallerimin yeteneklerimle birleştiği üçüncü firmamdı. Harbiye’de bir han odasında kurulan yayınevimiz bugün 200’ü aşkın kitabıyla, ikinci markasıyla (Zencefil Çocuk Kitapları) ve 150’yi aşkın yazarıyla sektörde adından söz ettirmeyi başardı. Eğitime ve bilgiye duyduğum açlık ile Goldman Sacks ve Özyeğin Üniversitesi’nin birlikte yürüttüğü On Bin Kadın Girişimci Eğitim programına da dâhil oldum. Bu program sayesinde hayatımda yeni bir pencere açılmış oldu. Kadın girişimciliği üzerine çalışmaya ve yoğunlaşmaya karar verdim. Bu alanda pek çok kadın platformunda görev aldım ve almaya da devam ediyorum. İş hayatında kadınları desteklemek adına 2019 yılında ST Endüstri Radyo’da Lider Kadınlar adlı bir radyo programına başladım. Kendi alanında lider olmuş kadınları davet ettiğim radyo programım ile kadınlara ilham vermeyi amaçlıyorum. Hayaller büyük ve yolumuz hep aydınlık. Kendi hikayemin ilham verici yanlarını, ilham aldığım insanların hikayeleriyle birleştirmek için şimdi de www.womanlogy.com’da röportajlarım ve yazılarımla sizlerle olacağım. Hayat her anıyla güzel olacak kadar ihtişamlı. Sen neyi görmek istersen, yaşam sahnene onu getirir.

Bir Yorum Yaz