Bel ve en güzel kıyafeti bile yeri gelir sevimsiz gösterebilir. Bu durumu yaşayanların bileceği üzere kıyafet seçimi çoğu zaman çok zaman alacak ve kişiyi mutsuz edecektir. Bel ve karın bölgesi fazlalıklarını kontrol altına almak ise aslında sanıldığının aksine zor değil. Önemli olan noktalardan biri; bel bölgesi ile ilgili rahatsızlığınız var ise mümkün olduğunca dar kalıp ve vücudu saran parçalardan kaçınmalısınız. Peki o zaman nasıl giyinmeli ve nasıl yapılmalı?

Aşağıdaki parçaları gardırobunuzda bulundurup, göbeğinizi ustalıkla gizleyebilir ve daha zayıf görünmeyi seçebilirsiniz.

  • Yüksek Bel Pantolonlar: Hepimizin bildiği üzere, göbek gizleyen kıyafetlerin başında yüksek bel pantolonlar geliyor. Elbette bu sınıfa yüksek bel şortları, etekleri de dahil edebilirsiniz. Her türlü bluz ve kazakla kombin yapılabilen ve daha fit gösteren yüksek belleri herhalde sevmeyen kadın yoktur.

  • Oversize Sweatshirtler : Moda olmasıyla birlikte hızla talep gören bu sweatshirtler adeta bir kurtarıcı. Özellikle mini şortlarla ve taytlarla kombin yapıldığında hem gizemli, hem rahat, hem de trend bir görünüm elde edebilirsiniz.

  • Belden Oturmalı Elbiseler: Belden oturan ve sonrasında genişleyen elbise modelleri ile göbeğinizi gizlemeniz hiç de zor değil. Bu modeller hem şık hem de göbek sorunu olan kadınların zor zaman dostları.

  • Volanlı parçalar : Volanlı elbiseler , volanlı etekler veya volanlı bluzlar bu konuda size en iyi çözüm olacaktır. Eğer siz de karın bölgenizden yana dertliyseniz, hem stilinize hareket katacak hem de size şık bir duruş sağlayacak olan bu parçaları en kısa sürede koleksiyonunuza eklemelisiniz.

Bir Yorum Yaz