Haziran…

Beklenen mevsimin başlangıcı olarak üstlendiği sorumluluğunun ötesinde bahardan arta kalan yağmurların rüzgârların gölgesinde güneşe eş, aşka yoldaş Haziran…

 Uyumun ve zıtlıkların karması, yılın tam ortası…

Numeroloji'de 6 rakamının tüm özelliklerinin himayesinde bütünlüğe kavuşmayı, farklılıkları bir araya getirmeyi anlatan çelişkiler ve güzellikler kraliçesi Venüs'ün temsilcisi.

Venüs ki güneş ve aydan sonra en parlak gezegen ve güneşin önünde seyrettiğinde sabahyıldızı olarak semada beliren astroloji, numeroloji gibi birçok ilimde aşk gezegeni olarak betimlenen yunan mitolojisinde Afrodit, Roma'da Venüs, Babil'de İştardır.

Venüs Sembolü…

Ve sembolünde sonsuzluğu ve ölümsüz ruhu simgeleyen Venüs; ruhun mükemmelleşmesini ve yaratıcı enerjilerini tasvirleyen daire ile maddenin, fiziksel realitelerinin ve fiziksel bedenin çekiciliğini vurgulayan dairenin altında yer alan artı işaretiyle vurgulanır. Ve ölümsüz olan ruhun fiziksel realitenin üstünde oluşu dişil enerjinin cazibesiyle cezp olduğu şeyi fethetmesi için erile ihtiyaç duyuşunun vurgusu tıpkı Numeroloji'de de 6 rakamının tasviri gibidir.

Barışçıl Venüs'ün cazibesi zarafeti aşka tapışı, yaratıcılığı ve uyum içerisinde destekleyen tarafı sevgiyle evreni kucaklayışı saygı uyandırırken evrendeki tüm gezegenlerin aksine ters dönüşü güneşi batıdan doğuruşu gibi zıtlıkları hayrete düşürür.  

Bundan dolayıdır ki Haziran'da doğmak yaptığı her işin içinde  güzellik ve zarafet kavramlarına vücut buldurmak demektir. Ve nerede sıcak, kibar ve zarif yaklaşımlı biri görseniz bilirsiniz ki sayısal denkleminin bir yerlerinde ya bir 6 barındırır ya da o bir Haziran doğumludur.

Eğer Haziran Doğumluysanız…

Çekicilik ve zarafet getiren Venüs'ün seksi cazibesini yansıtan yumuşak ve aceleden hoşlanmayan sakin bir ses tonuyla konuşan siz Haziran doğumluların kadifemsi ses tonu; hangi ortamda olsa karşınızdakini hipnotize edercesine alanınıza çeken çekim gücünüzün temsili niteliğindedir.

Kelimeleriniz her zaman yumuşak, dostane ve kahkahalarla ya da çekici bir kıkırdamayla doludur. Konuşmaya başladığınızda tanımadığınız insanlar dahi sesinizin yansıttığı işitsel hoşnuttan gülümserler ve gözünü ayırmadan sizi dinlemek isterler. Ve Siz herhangi bir şarkıyı çekici ses tonunuzla seksi bir hale dönüştürebilirsiniz. Tam da bu sebepten dolayı konuşmalarınızla da insanları adeta büyülersiniz.

 Ayrıca net bir şekilde konuşur, içten ve nazik olursunuz. Yumuşak ses tonunuz kelimelerin üstünü nazikçe örter. Ve sizin gerçek bir romantik oluşunuz nedeniyle insanlar yaydığınız sevecenlikten huzur bulur ve rahatlarlar.

Haziran doğumlu olmak net, romantik ve huzur verici olmanın dışında Venüs gibi bir karşıtlığı da barındırdığı için çelişkileri yaşamanız çok da uzak bir olasılık sayılamaz. Bu nedenle o kadar yumuşak bir ruha sahip olmanıza rağmen aniden hiddetlenebilir, zaman zaman söylemlerinizde sertleşebilirsiniz. Ve sizden öyle bir çıkış beklemedikleri için karşınızdaki insanların size öylece şaşkın bakışlarla bakıp kalmalarına sebep olabilirsiniz. Fakat hiddetiniz ve inatçılığınız çabuk geçer ve siz, yine eski o çekici ses tonuyla konuşmaya ve sıcak uyumlu davranışlarınıza devam edersiniz.

Doğduğumuz Ay Ses Tonumuz Dışında Kişilik Yansımamızı da Tanımlar

Aynı zamanda doğduğumuz aylar ses tonlarımızı ve konuşma şeklimizi etkilemesinin yanı sıra kişiliğimizin de yansımasını oluşturur. Yani ilk kez sizi gören kişinin hakkınızda sahip olduğu ilk bilgileri içerir. Bu açıdan bakıldığında siz insanlar tarafından denge, uyum, sorumluluk, dost canlısı, sevgi ve sempati, destekleyicilik, yaratıcılık, estetik, uzlaştırma ve sağduyu konularıyla tanımlanırsınız. Güvenilir ve vicdanlı yanınızla dikkat çekersiniz.

Siz her daim barışçıl ve dost canlısı olarak “savaşma seviş” prensibiyle hareket edersiniz. İnsanların her zaman sevgi dolu bir ortamda olması gerektiğine inanırsınız. Ve her zaman yardıma açık eliniz insanlar tarafından takdirle karşılanır. Ve siz sonuçlardan öte süreçleri önemsersiniz.

Hassasiyetiniz Söz Konusu

Sevdiği insanların kendisine dokunmasına müsaade eden hassas bir yapınız vardır. Ayrıca kokuya karşı özel bir hassasiyetiniz nedeniyle yemeklerde seçici olabilirsiniz. Bununla beraber hassasiyet konusundaki dengeleyici olmanız nedeniyle karşınızdaki için ne yapmışsanız kendiniz için de benzer bir durumda denk hassasiyet ve ilgiyle karşılaşmak istersiniz.

Ve hiç şüphesiz ki ortam ve insan seçimi konusunda mükemmel bir ınız vardır. Kaba, sıkıcı ya da gürültücü insanlardan kesinlikle uzak kalırsınız. Çünkü güzellik sizin için vazgeçilmez bir unsurdur ve siz çirkin olan hiçbir şeyden ve hiçbir ortamda bulunmaktan hoşlanmazsınız.

Şıklık Doğanızda Var

Çok güçlü sosyalleşme ve etkileşim ihtiyacı olan siz Haziran doğumluların herhangi bir ortama girdiğinde stillinizle ve gösterişinizle dikkatleri üzerinize çekersiniz. Öyle ki bahçede tozun toprağın içerisinde çalışırken dahi aleladen giydiğiniz bir tulum ve şapkayla şık görünmeyi becerebilen nadir insanlardansınız.

Sanatı ve güzel olan her şeyi sevişiniz, giyim konusundaki özel, şık, uyumlu renklerden oluşan kombinasyonlardan oluşan kıyafetleriniz oldukça beğeni toplar. Ve siz seçkin modellerden ziyade size en çok yakışan tarzla, daha çok yumuşak ve dökümlü kıyafetlerden oluşan taşıması kolay, içinde rahat edebileceğiniz ama aksine çok da şık görünen kıyafetleri kullanırsınız.

Bolluk Bereket Kapınız Aralık

Ve her girdiğiniz yeni ortamda arkadaş kurmaktan ve insanları mutlu etmekten hoşlandığınız için her daim neşe katan siz yaz çocukları ayrıca bolluk bereket kapısı aralanmış şanslı insanlar olarak varlığınızdan söz ettirebilirsiniz. Sadece müsriflik ile cimrilik arasında ki o ince çizgide hayatınızı zorlaştırmamak adına dengeyi kurmanız gerekebilir.  Ya çok lükse düşkün olursunuz ya da çok uygun fiyatlarla bir şekilde güzel şeyleri elde etmenin yollarını bulursunuz. Bu nedenle de birçoğunuz için maddiyat önemli yer tutacaktır.

Ve Söz Konusu İnatçılıksa

Ayrıca o sımsıcak inanılmaz çekici ve sarılma hissi uyandıran sizlerin aniden baş gösterebilen talepkâr bir tarafınız vardır ki bu durum karşı tarafı bu konuda hazırlıksız yakalanma hissi uyandırır. Cömertliğinizle ve aynı oranda ki inatçılığınızla karşı tarafı bu konuda yerle bir edebilme ihtimalinizi de bir yerlerde gizli tutarsınız.

Aile Kutsaldır

Evet, doğduğunuz ay bakımından denkleminizde bulundurduğunuz 6 rakamının ışıldayan yüzü olarak; aile değerlerinin nedenli önemli olduğunu tüm söylemlerinizde ve yansımanızda karşı tarafa aktaran ve bir o kadar da aşırı korumacı ve güven verici bir hava yaratan bireylersiniz. Ailenin önemi büyüktür ve kutsaldır. Ve anaç yapınızla aile içinde herkese kucak açansınız.

Ve Son Olarak; Kelimelerinizi Daha Özenle Seçin

Bütün bu yumuşaklığınızı kelimelerinizi biraz daha özenli, düzenli ve organize seçerek çok daha güçlü bir hale getirebilirsiniz. Böylece insanlar sizi sadece güzelliklerden hoşlanan biri olarak görmelerinin ötesinde elinize aldığınız işi tamamlayabilen biri olarak da nitelendirmelerine neden olursunuz.

Ayrıca alma verme döngüsünü dengeleyebilir, eleştirel tarafınızı törpüleyebilir, mükemmeliyetçi yaklaşımınızdan kendinizi azat edebilirsiniz. Ve böylelikle müdahaleci tarafınızı da iyileştirmiş olursunuz.

 

Yazar

Numerolog, turizmci, işletmeci, tasarımcı, güzellik uzmanı, anne, seven ve sevilen bir eş ve daha niceleri... Elimde olsa acaba daha neleri sığdırmaya çalışırdım şu hayatıma bilmiyorum. Hayatın bazı dönemler hızımı kesmek istercesine "hele bir dur" diye kulağıma fısıldadığını biliyorum ama. Hepimiz bir çok sıfatlar elde ederiz bu zaten en kolay olan kısım bence ancak önemli olan hangi sıfatları içselleştirebildiğimizdir. Ben bir numerolog olana kadar anne ve bir eş olmanın dışında sanırım hiç bir sıfatta kendimi tanımlayamadım. Yıllarca hayat amacını soran biri olarak "neresi benim yerim ve nerde ben yabancıyım ayırt edemedim" diyebilirim. Ta ki kendimi bildim bileli rakamlarla oyun oynarcasına bir totem niteliğinde birbiriyle toplama çıkarma işlemlerimle yeni formüllerimi bir oyuna çevirmemin bir anlamı olduğunu numerolojiyle tanıştığım ilk gün anladığım o ana kadar… Ben gördüğünüz her plakaya duyduğunuz, her doğum tarihine ya da gözünüze çarpan her sayıya sizin baktığınız gözle bakamıyordum. Onları görmeden geçemeyen, onları birbiriyle ilişkilendiren küçük bir kızdım. Bu yaptığımı ne ben kendim anlamlandırabiliyordum ne de birinin beni bu konuda anlayacağını düşünüp yaptığımı dillendiriyordum. O zamanlar ne yaptığımı bilmemenin hezimeti içerisindeydim zaten belki bugünkü bilincim olsa bilen birine neden bunu yapıyorum diye sorardım. Çocuk aklımla sayıları sevdiğimi bildiğim için matematiğimi kuvvetlendiriyorum gibi bir açıklama yapabilirdim ancak sorana. O gün anladım… Çok sevdiğim dostum bir gün "bak senin kalemine göre bir şey buldum" diye bir siteyi gönderdiğinde neyin cevabını bulacağımı bilmiyordum henüz. Ve işin içine girmeye başladığımda ve girdikçe "aaa bu neymiş ki, aaa bu nasıl oluyormuş, peki bunun anlamı neymiş?" derken deli gibi araştırma yapmaya başladığımı fark edince anladım ki bulduğum şey yıllardır anlamlandıramadığım şeyin cevaplarını içeriyordu. Bu konunun bana gönderilmesi inanın tesadüf değildi. Beklemekte olan zamanı gelmiş amacımın artık beni bul diye kapımı usulca çalışıydı. O günden beri "öğrendim, tamamdır, buldum" diye kenara çekilemiyorum. Çünkü biliyorum içimdeki o ses "dahası dahası var" diye haykırıyor. Bu nedendir ki hayatım boyunca belki de öğrencisi olacağım ve olmaktan da hiç bıkmayacağım bir kadim ilmin peşindeyim ve o gördüğüm mağaradaki küçük ışık huzmesinin peşine düşmüş gibi sürekli ilerliyorum o ışığa. Çünkü biliyorum ki dahası dahası ve dahası her zaman var çünkü bir sayısal düzen içerisinde kurulu olan bu evrenin sayılarıyla ötesine uzanacak bir köprümüz var ve dahasına ulaşmam nasıl mümkün? Belki de hep beraber şahit olacağız. Son olarak küçük bir dip not geçmek istiyorum. Yazımın başında daha sıfat sayamadığım, bir çok yapabilirliğimin başında gelen yazma içgüdümün ve bunun üzerine inşa ettiğim hayallerimin gerçekleşmesinde öncülük edecek Womanlogy Ailesi'ne seve seve hoş buldum demek istiyorum☺

Bir Yorum Yaz