Gelin ı denildiğinde en önem verilmesi gereken şey; yıllar sonra bile ve nikah fotoğraflarına bakıldığında, yapılan makyajın hala göz alıcı görünecek kadar zamansız olmasıdır. “Peki ama nasıl?” dediğinizi duyar gibiyim. Cevabı öğrenmek istiyorsanız, sizler için hazırladığım gelin makyajının inceliklerini hep beraber inceleyelim:

  •  Öncelikle gelin makyajında daha doğal, fresh ve canlı bir elde edilmelidir. Klasik mat konturlü makyajların modası geçti, artık doğal parlak cilt ön planda.

  • Önem verilmesi gereken şeylerden biri  göz makyajıdır. , gözleri tamamen ortaya çıkaran iddialı kirpikler takarak desteklenmeli. Alaturka göz makyajları yerine daha sade ve doğal göz makyajları tercih edilmelidir. 
  • Bir diğer önemli nokta ise cilt makyajı. Cilt için önemli olan pürüzsüz, doğal ve bir o kadar da kalıcı ten makyajı yapmaktır. 
  • Cilde aydınlık bir etki vermek için pratik bir şekilde uygulanan göz çevresini kusursuz, dinlenmiş ve aydınlık bir etki sağlayacak şekilde hazırlamak önemlidir.

Devamında çok doğal kontur ve fresh görünüm, canlılık için krem allık uygulanmasını öneriyorum. Gelin makyajında dudaklarda saten bitişli rujlar tercih edilmelidir.

 

Bir Yorum Yaz