O en özel günlerden biri olan , her gelin kendini harika ve kusursuz hissetmek ister. Ondandır aylar öncesinden gelin saç modeli, gelin tacı, gibi ince ince araştırmalar yapmak. Ancak önemli olan aslında üzerinizde taşınan aksesuar ve kıyafetten ziyade sizin kendinizi nasıl daha hoş ve özgüvenli hissettiğinizdir. Bunun için size 5 güzellik tüyosu sunacağız.  Kendinden daha emin ve ışıl ışıl parıldamak isteyen gelin adayları haydi buraya:

1. Cilt Bakım Kürleri: Şimdi gözleri kapatıp, o zarif gelinliğin içinde pırıl pırıl pırıldayan, canlı ve gergin bir cildiniz olduğunu hayal edin. Kat kat makyaj bile gerektirmeyen, naturel ve fresh bir cilt kastımız.  Anti-aging özellikli cilt yenileme, karbon peeling, vitamin enjeksiyonları gibi düzenli yaptırılan bakım kürlerine en az 1 ay önceden başlamanızda fayda var. Tek seferlik çok etkisi olmayacağını hepimiz artık biliyoruz. Bu sürecin uzun süreli ve daha etkili olması ise elbette beslenmenize de bağlı olarak değişecektir.2. Gözaltı Işık Dolgusu: Yorgun ve bitkin gözükmeye en çok sebep olan şeylerden biri de kuşkusuz çökük ve karanlık göz altları. Göz altı ışık dolgusu bir seçenek olmakla beraber her sabah göz altlarınıza buz koyarak da bu renk farklılığını bir nebze önleyebilirsiniz. Elbette düzenli uyku saatleri, kesintisiz uyku gibi faktörler de etkilidir. Göz altlarınızın aydınlık olması çok daha dinç gözükmenize yardımcı olur.

3. Parlak ve Canlı Saçlar: Saçların her zaman olmazsa olmaz olduğuna hem fikirizdir. Canlı, dolgun ve parıldayan saçlar için doğal bakım kürlerini önerdiğimiz gibi eğer boyalı saçlarınız var ise keratin bakım da önerilerimiz arasında. Saçın ihtiyacı olan keratin, boya ile temas eden saçlarda azalarak saçın cansız ve güçsüz durmasına sebep oluyor. Doğal çözüm önerilerine yönelmek istiyorsanız, hindistan cevizi yağı, saf doğal sıkma zeytinyağ ve öneriler arasında başı çekiyor. Kök hücre tedavisi de saç dökülmesi yaşayan gelin adayları için yeniden saç çıkmasını sağlayan bir seçenek. Ancak kök hücre tedavisi düşünüyorsanız, yeni saçlara merhaba demek için  6 ay öncesinden harekete geçmelisiniz!

4. Selülit Tedavisi :  Kadınların genetik olarak erkeklerden daha yatkın olduğu, portakal görünümlü cilt sorunu selülit özellikle bacak ve kalçalarda daha çok görünüyor. Gelinlikle kapatabileceğiniz selülitler, özellikle balayı döneminde size kendinizi kötü hissettirmesin. Neyseki çözümü mümkün olan selülitlerin tedavisi için 8-10 seans gitmeniz gerekebileceğinden, tedaviye düğünden 6 ay öncesinde başlanmasında fayda var.  Doğal çözümler istiyorsanız, spor, bol su, beslenme çözümleri gibi çözümlere de başvurabilirsiniz.

5. Diş Tedavisi : Gülüşünüz düğün günü size kendinizi iyi hissettirmeli! Gülerken dişlerinizi düşünmemeniz, ağız kokusunu dert etmemeniz için diş tedavisi şart. En az 1-2 ay önceden diş doktorunuza gitmeli ve varsa çürük dişlerden kurtulmalısınız. Harika dişler size kendinizi harika hissettirecek, bize güvenin 😉

Yazar

"Ayrıcalığın : Kadın Olmak"

Bir Yorum Yaz