Binlerce yıllık bir geçmişe sahip olan ahşap, şimdi de evinde doğal, şık ve sağlıklı bir ortam yaratmak isteyenlerin tercihi haline geldi. Ahşap nefes alan bir malzemedir ve insan doğasına en uygun malzeme olarak kabul edilir.Siz de evinizde ahşap dokunuşlarla samimi evler yapmak isterseniz önerilerimize göz atabilirsiniz.

  • Ahşap Yemek Masası : Natural dizayn sevenler buraya. Yıllandıkça güzelleşen bu masaları yaptırırken dikkat edilmesi gereken nokta hangi ağaçtan elde edildiğidir. Meşe, kestane, dış budak, ceviz gibi sert ahşaplar daha dayanıklıdır, yumuşak ahşaplar ise daha ekonomiktir. Ağaç çeşidi masanızın doğal rengini ve desenini de yansıtır. Örneğin dış budak ağacı açık renk, kendinden dalgalı ve çiçeksi desenleri olan bir ağaç türüdür. Ayrıca masanızın kenarlarını makine kesimi gibi düz yerine dalgalı kesim tercih ederseniz daha doğal bir masa görüntüsü elde edersiniz.

 

  • Ahşap Sandalyeler : İster bahçe ister balkon isterseniz de ev içerisinde harika duran bu sandalyelere eminiz ki siz de bayılacaksınız. Ahşap sandalyede hayal gücü sınırsız!

  • Ahşap Lambader : Lambaderlerin göz yormayan aydınlatmasına ahşabı ekleyerek aynı zamanda göz zevkinizi arttırabilirsiniz. Ahşaba çok yakışan halat iplerin ise lambaderinizle birlikte kombine edilmesi oldukça
  • ve Raf:  Doğal dizayn görüntüsü sevenler için bir diğer öneri ise elbette ahşap kitaplıklar ve raflardır. Kitaplığınızı veya raflarınızı çiçeklerle buluşturunca göz zevkinize daha da hitap edeceğine eminiz. 

 

          Ahşap, tamir ve bakım açısından kolay bir malzemedir. Yıllık bakım yaptırmanız gerekir, bakımda kullanılacak boya ve yağların masif ahşaba özel ekolojik malzeme olması açısından tercih edilmelidir.  

     Ahşabın düşmanları ise mantarlar, bakteriler, böcekler, güneş, rüzgar ve doğrudan su ile temastır. Ahşap ürünlerinizin temizliği için; nemli bir bez ile ürünlerinizi silebilir veya doğal ahşap temizleyiciler kullanabilirsiniz. Ancak kesinlikle çamaşır suyu gibi kimyasal ürünler tercih edilmemelidir.

Yazar

"Ayrıcalığın : Kadın Olmak"

Bir Yorum Yaz