Bazı romanları vardır ki insanın aşık olası gelir.

Sevenler için derlediğimiz  Unutulmaz 5 Aşk Romanı :

  1. Zülfü Livaneli / SERENAD : Zülfü Livaneli'nin bu eseri şüphesiz saygı duyulacak türden. Akıllardan silinmeyen detayları ile SERENAD, 2. Dünya Savaşı'nda Almanya'daki Yahudi Soykırımından kaçarak Türkiye'ye sığınan bilim adamlarından birinin yaşadığı 60 yıllık bir aşk hikayesini anlatıyor. Okurken tüylerin diken diken olmaması elde değil.
  2. Orhan Pamuk / MASUMİYET MÜZESİ : “Böyle bir aşk olabilir mi?” dedirten Masumiyet Müzesi ‘ni okuyunca insanın adeta aşık olası geliyor. Kitap eski İstanbul muhitlerinde geçen bir hikayesi ile başlıyor ancak sonradan olaylar hiç beklenmedik bir şekilde değişiyor. Kitaptaki akıl almaz aşkı en iyi ifade eden kısım ise şüphesiz Füsun'un içtiği sigaraların izmaritlerinin biriktirilmesi. Kitaptan sonra Galata'daki müzeyi kulaklıkla gezmek ve kitaba dair detayları görebilmek ise ayrı bir zevk.
  3. Turgut Özakman / ROMANTİKA : Mutsuz evliliklerde boğulan 2 ayrı insanın seneler sonra yollarının kesişmesi ile başlayan bu özel romanda aşk, saygı, romantizm ve daha pek çoğunu bulabileceksiniz. Klasik aşk romanlarına benzemiyor oluşu bu kitabı özel kılıyor.
  4. Sabahattin Ali / KÜRK MANTOLU MADONNA : Hızlıca okuyabileceğiniz, Sabahattin Ali'nin 1943 yılında yazdığı bu efsanevi roman, Almanya'da yaşayan bir Türk'ün hüzünlü aşk hikayesini konu alıyor. Bitince üzüleceğiniz türden.
  5. Gabriel Garcia Marquez / KOLERA GÜNLERİNDE AŞK : 51 sene, 9 ay, 4 günlük şehvetli ve saplantılı bir aşkı anlatan Kolombiya kökenli yazar Marquez 2 ayrı Nobel Edebiyat Ödülü alarak, 1985' de  bu kitabı yazmıştır. Kitap aynı zamanda 2007'de de sinemaya uyarlanmıştır. Kitabın dili biraz ağır olduğundan muhakkak kafanızın yoğun olmadığı bir dönemde okumalısınız.
Yazar

"Ayrıcalığın : Kadın Olmak"

Bir Yorum Yaz