Sizin de izlediğiniz pek çok dizi ve film karakterlerinde görüp beğendiğiniz ve sahip olmak istediğiniz eşyalar oldu mu? Hani o Sex and the City karakteri Carry'nin mini elbiseleri veya Ufak Tefek Cinayetler Merve Aksak'ın cheesecake sunum tabakları… Cevabınız evetse sizlere güzel bir haberimiz var:  Bundan böyle son trend ile o pek çok eşyaya sahip olabilirsiniz. Kendinizle özdeşleştiğine inandığınız, sizin olsa nasıl yapacağınızın hayalini kurduğunuz o harika parçalara sahip olmak çok da zor olmayacak. Netfilix ile duyulan bu yeni akım formunda alıcılarıyla buluşmaya başladı.

Türkiye'de de bir süredir özellikle dizi oyuncularının giydiği giysi, ayakkabı ve kullandıkları aksesuarların benzerlerinin internet üzerinden satıldığını ifade eden TOBB E-ticaret Meclis Üyesi, Ticimax E-ticaret Sistemleri Kurucusu Cenk Çiğdemli, “Netflix'in e-ticarete başladığını duyurmasından sonra birçok ülkede olduğu gibi Türkiye'de de sektörde bir hareketlilik başladı. Özellikle dizi karakterlerinin çok sevilen giysilerinin benzerlerinin satışını yapan yeni siteler açılıyor. Yine film ve dizilere ilişkin tişört, bardak, şapka gibi anı eşyaları hazırlayan firmalar da işlerini e-ticarete taşımaya başladı” dedi.

Netflix'in orijinal dizileriyle ilişkili giysi, aksesuar, koleksiyon parçaları ve ev eşyası gibi ürünlerini satmaya başladığı ‘Netflix.shop‘un yeni bir trend başlatmış olduğunu vurgulayan Çiğdemli, “İnsanlar en sevdikleri, hatta belki kendileriyle özdeşleştirdikleri dizi ve film karakterlerine ilişkin eşyalarla bağ kurmayı sever. Bu modadan tasarıma, ev eşyasından sanata kadar çok geniş bir alanı kapsıyor. Netflix'in yeni adımı, aslında yeni bir sektör oluşturdu. Bu kategoriye, popüler kültür ürünlerinin satışına yönelik olduğu için P-ticaret adını verdik. Yakında bu alanda iş yapan çok sayıda P-ticaret markası olacak” diye konuştu.

Fiyatlandırmaların film/dizi karakterinin popülaritesine göre değişeceği aşikar. Neredeyse bir tutku haline gelebilecek bu yeni akım için şimdiden hayaller kurulmaya başlandı.

Peki sizin en çok sahip olmak istediğiniz eşya hangi film karakterine ait?

Yazar

"Ayrıcalığın : Kadın Olmak"

Bir Yorum Yaz