Mutlu ve umut dolu başlayan ilişkilerin bir çoğu neden hayal kırıklıkları ile sonuçlanır? Hangi taraf neyi eksik yapmıştır da umulduğu gibi devam etmez bazı ? Mutsuz biten ilişkilerde hata daha çok kimdedir?

Yukarıdaki soruların cevaplarını elbette bilmiyoruz ancak ilişkinizi yukarıya taşıyacak ve her daim canlı tutmanızı sağlayacak 3 harika püf noktamız var!

  1. Sosyal Alan Yaratın: Herkesin biraz tek başına nefes almaya ihtiyacı var. Bu sizin karşı tarafı veya karşı tarafın sizi daha az sevdiğini göstermez. Aksine, birbirinizi özlemeniz için fırsat doğar. Farklı ortamlar, farklı insanlar sizin sosyalleşmeniz ve eğlenebilmeniz için harika birer fırsattır ve tabi kendinize dönebilmeniz için de. Sosyal ortamında mutlu olan insanlar, bu güzel enerjisini ilişkisine de taşır ve daha keyifli bir haline bürünür. Sosyalliği yabana atmayın!
  2. Eğlenmeyi Unutmayın: Beraberken eğlenebilmeye önem veren çiftlerin daha uzun soluklu ve kalıcı bir ilişkileri olduğu bir gerçek. Monotonluğu e-kart etmeyi de beraberinde getirecek olan birlikte eğlenmek, bir ilişkiyi yukarılara taşıma konusunda size çok yardımcı olacak. Partnerinizin hobileri sizin ilginizi çekmiyor olabilir ancak mutlaka ortak zevkleriniz vardır. Bu zevklerinize yönelik etkinlikler düzenleyebilir veya ortak arkadaş grupları ile de eğlenme ortamı yaratabilirsiniz. Kim eğlendiği birinden uzak kalmak ister ki?

           3.   Cinsel Hayatı Atlamayın: Sağlıklı ve güçlü bir için cinsellik faktörü es geçilemez. Neticede arkadaş değilsiniz ve cinsel hayat ilişkilerin olmazsa olmazıdır. Eğer bu konuda sorun yaşıyorsanız, kendinize ve partnerinize zaman tanımaktan ve gerekirse bir uzmandan profesyonel destek  almaktan çekinmeyiniz. Partnerinizle bu konuyu konuşmaya çalışmalı ve neyi istiyorsanız onu açıkça belirtmeyi denemelisiniz.

 

Keyifle uygulayabilmeniz dileğimizle…

Yazar

"Ayrıcalığın : Kadın Olmak"

Bir Yorum Yaz