Öyle kıyafet ve aksesuarlar vardır ki adeta zamana meydan okur. Her yıl onları vitrinlerde görür, her yıl birilerine yakıştırırsınız. İşte aldığınız zaman size uzun yıllar eşlik edecek, modası geçmeyen kıyafet ve aksesuarları sizin için derledik:

* Siyah

Bu ceketi ister bahar aylarında isterseniz kış aylarında doğru kombinleyerek gayet şık bir şekilde kullanabilirsiniz. Siyah deri ceketi acele ile bir yere çıktığınızda da sırtınıza atabilir, özenle bir yere gideceğinizde de hazırlık yaparak kullanabilirsiniz. O neyin üzerine giyilse size seksi bir hava ve şıklık katar. Topuklu ayakkabı ile de bot ile de giyilir. Siyah deri ceket bu listeye 1 numaradan giriş yapıyor.

*Jean Gömlek ve Ceket

Annelerimizin neredeyse öğrencilik yıllarına ait fotoğraflarında dahi kot gömlek ve ceketler karşımıza çıkar. Yıldan yıla mavinin farklı tonu tercih edilse de modası hiç geçmeyen parçalardır. Genellikle düğmeleri açık kullanılan bu kot gömlek ve ceketler çoğu zaman hırka görevi görür. Seyahatlerin ve yaz akşamlarının vazgeçilmez dostudur. Her tutkununun gardırobunda en az 1 tane bulabilirsiniz. 

*Leopar desenli aksesuarlar

Leopar desen seksiliği en çok çağrıştıran desenlerdendir. Yıllar geçse de verdiği mesaj değişmez. Yalnızca kadınlarca kullanılan bir desen olması kullandığınız anda sizi daha da feminen gösterir. İster bir çantada, ister bir fularda ya da bir saç ında özgürce kullanabilirsiniz. Leopar desenli parçaları kullanırken dikkat edilmesi gereken tek nokta çok fazla ya da baştan aşağı bu deseni kullanmamaktır. Bu deseni kullanacağınızda alt parçaların siyah, kahverengi gibi koyu renklerde olmasını ve o kombinde ekstra sade olmaya çalışmanızı tavsiye ederiz. Fazla leopar deseni itici duracaktır.

* Kovboy çizmeleri / botları

Genellikle kısa topuklu, farklı burun tipli ve genellikle çok uzun olmayan olan bu bot ve çizmeler her daim havalı, maskulen ve özgür bir ruhu işaret eder. Fazla renk alternatifi olmayan bu bot ve çizmelerin modası neredeyse hiç geçmez. Her yıl caddelerde görür ve her yıl beğeniriz. Önemli olan bunların nasıl kombinlendiğidir. 

*Düz beyaz V yaka tshirt

Hepimizin en sevdiği ve en kurtarıcı bulduğumuz parçalardandır. Adeta üzerinde boya yapabileceğimiz boş bir tuval gibidir bu t-shirt. İsterseniz kotla, taytla, üzerine bir aksesuarla ve her saç tipiyle uyumludur. Şimdilerin modası salaş görünümlü şıklıkta da bolca kullanılan parçalar arasında.

Yazar

"Ayrıcalığın : Kadın Olmak"

Bir Yorum Yaz