Geçmişi neredeyse insanlığın dönemlerine kadar uzanan deri, en dayanıklı kumaşlardan biri sayılması nedeniyle vazgeçilmezliğini günümüze kadar taşımıştır. Önceleri sadece rock kültürünün bir parçası olarak görülen deri giyim zamanla modernize edilerek tekstil sektörünün tahtına oturmuş ve her sezon saltanatını sürdürmeye devam etmiştir. Her birimizin gardırobunda deri bir parça mutlaka bulunsa da yine de sahip olmak isteyeceğiniz zamansız ve en popüler deri ürünleri şöyle sıraladık.

Fotoğraf: Pinterest

 

: ‘motorsikletli gençlik' kültürün ikonik parçası olan deri ceketler yine bu sezonun trendi olan vatkalarla birleşince alışılmış formlarının dışına çıkarak nostaljik bir hava estiriyor. Kruvaze kesim ve oversize formdaki deri ceketler hem erkek hem kadınların vazgeçilmez parçalarından biri olmaya aday.

Fotoğraf: Pinterest

⦁ : Kış günlerinin soğuktan koruyucusu olan eldivenler hiç şüphesiz her stilin tamamlayıcı bir parçası. Kimi zaman abiye bir elbisenin şık bir ıyken, kimi zaman grunge stilinin asi bir el giysisi olarak karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz sezonlardan görmeye alışkın olduğumuz sürücü (riding) model deri eldivenler yerini bu sezon daha uzun formdaki eldivenlere bıraktı. Özellikle dış giysinizin rengiyle benzer tonlarda kullanacağınız deri eldivenler ile daha trend bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Fotoğraf: Pinterest

⦁ Deri kemer: Herkesin kullanmayı tercih etmediği fakat doğru kombinlendiği zaman da şıklığı garantilediği bir aksesuar olan deri kemerler, seksenler ve doksanlardan sonraki en popüler olduğu dönemini yaşıyor. Hem yaz hem kış aylarında kullanılabilmesi bir avantajken, kusurlu olarak gördüğünüz yerleri daha da belirgin hale getirmesi bir dezavantaj sayılabiliyor. Her sezon gittikçe kalınlaşarak popülaritesini de arttıran deri kemerler ne olursa olsun önümüzdeki birkaç sezon daha trend olmaya devam edeceğe benziyor.

 

Bir Yorum Yaz