Sevgililer Günü için geri sayımın başladığı bu günlerde işin hem zor hem de heyecanlı kısmı hediye seçimi. Hediye seçimi ister eşiniz olsun, ister sevgiliniz beğeneceğinden emin dahi olsanız zorlu bir süreç olmuştur. Neticede sizin büyük bir hevesle seçtiğiniz o özel hediyenizin beğenilmemesi ihtimali de var. Bu konuda biraz da olsa sizlere yardımcı olmak adına hangi burçların karakteristik özellikleri ve tarzlarına uygun hediye önerilerimize göz atabilirsiniz.

 • Koç Burcu : Koç burçlarının hem iş hayatıyla hem de teknoloji ile arası iyidir, ona bu yüzden teknolojik bir hediye seçebilirsiniz. Akıllı saat, kablosuz kulaklık gibi iş hayatıyla da örtüşebilecek bir hediye seçerseniz seve seve kullanacaktır. yapmayı da seven macera tutkunu koçlara alınabilecek spor aletleri de onları sevindirecektir. Spor salonu üyelikleri, workshoplar, özel müsabaka biletleri de makbule geçer.
 • Boğa Burcu : Boğa burçları mutfağa ve keyfine düşkünlüğü ile tanınır. Ona rahatını arttıracak, konforlu bir hediye sunmalısınız. Bu, ona sunacağınız bir spa paketi olabileceği gibi her daim rahatını sağlayacak bir eşya da olabilir. Bir masaj koltuğu mesela. Keyiflendikçe sizi daha çok düşüneceği kesin! Estetik zevki gelişmiş boğa burçlarına bir tablo, seramik bir biblo veya sanat içerikli farklı hediyeler de alabilirsiniz.
 • İkizler Burcu : Gezmeyi, eğlenmeyi seven, yeniliklere neredeyse aşık diyebileceğimiz maceraperest ile beraberseniz işiniz aslında çok basit. Ona pahalı hediyeler yerine, daha önce hiç görmediği bir yerde baş başa bir kaçamak planı ile gidin. Mesela bir çift uçak bileti! Deneyim odaklı hediye seven ikizlerin hem gözüne hem gönlüne hitap edebilmek için kültür turları, doğa keşif gezileri, özel bir kurs, workshop üyelikleri de hediye edebilirsiniz.
 • Yengeç Burcu: Geleneksel yanı güçlü olan ve duygularını yoğun yaşayan bir yengeç burcu partnerine güzel anılarını hatırlatacak çerçeveler,  romantik tablolar, fotoğraflardan kolaj haline getirilmiş duvar süsleri gibi kalbine dokunan hediyeler seçebilirsiniz. Lüks değil anlam arayışında olan yengeçlere kendi ellerinizle hazırladığınız özel bir sevgililer günü pastası da onları çok mutlu edebilir.
 • Aslan Burcu: Aslan burçları ön planda olmayı, saygı ve sevgi görmeyi, rahatça para harcamayı çok sever. Ona kaliteli bir hediye seçmelisiniz ve en önemlisi alacağınız hediye, alanında en iyilerden olmalı. En pahalı şarap, en gösterişli çanta, en iddialı gibi. Dikkat çekici renkler, kimsenin giymeye cesaret edemediği sıra dışı kıyafetler onlara göre.  İmkanlar ölçüsünde cömertliğinizi sunmanın tam sırası! Kalıcı, anlamlı, gösterişli hediyeler çıkış noktanız olabilir.

 • Başak Burcu: Kişisel bakımına ve temizliğine en önem veren burçlardan Başak burcu ile beraberseniz hediye seçiminde bu sizin için bir ipucu olacaktır. Hediye olarak, fresh bir , yüz, vücut, saç bakım kremleri, manikür pedikür seti gibi parçalardan oluşan bir bakım paketi hazırlayabilir ve romantik bir not ile kendisine sunabilirsiniz. Yine planlı programlı başaklara şık ajandalar, ev düzenleyiciler; bol cepli, gözlü çantalar alınabilir.
 • Terazi Burcu: Venüsün yönetiminde olan Teraziler güzel olan her şeye aşıktır. Sanat eserleri, estetik zevk taşıyan ürünler tam onlara göre. Evleri için değerli dekorasyon ürünleri, hayatın güzel yönlerini hatırlatacak tablolar, el emeği olan benzeri yapılamayacak olan örneğin seramik biblolar, duvar tabakları, masaüstü özel hediyeler seçilebilir.
 • Akrep Burcu:  Eğlence, macera, zevk ve keyif seven akrep burçlarına da hediyeler iddialı olmalı. Hafta sonu kampları, baş başa geçirilecek mini tatiller, enerjisini atabileceği etkinlikler, workshop ve clup üyelikleri, kutu oyunları onlar için tercih edilebilir.
 • Yay Burcu:  Kültürel yönleri güçlü, eğitim odaklı, kişisel gelişimine önem veren yaylar için kurslar, kendisini geliştirmesine yarayacak kitaplar, kültürel geziler hediye edilebilir. Nicelik değil nitelik ararlar.  Konser biletleri, deneyim odaklı hediyeler yayları çok mutlu edebilir.
 • Oğlak Burcu: İş odaklı, planlı, ayağı yere sağlam basan Oğlak burçlarına kalıcı bir hediye seçmenizi tavsiye ederiz. İşe yarayan, bir ihtiyacını giderip hayatını kolaylaştıracak hediyeler seçebilirsiniz. Öncesinde mini bir sohbet ile evinde veya kişisel eşyaları arasında ihtiyaç duyduğu bir ürün için bilgi alabilirsiniz. Dokunmayı seven, materyal biriktirmeye bayılan toprak grubunun bu üyesi çalışmayı, spor yapmayı da sever.
 • Burcu: Kova ve İkizler burçları hava grubunda yer almasından dolayı benzerlik gösterir. Dünyayı gezmekten asla üşenmeyen ve bu konuda gözü kara bir burç olmasından dolayı bir tatil hediyesi kovayı da mutlu edecektir. Ancak lüks bir otel yerine, daha çok gezi planının yapıldığı, mümkün olduğunca çok yerin keşfedileceği bir tur programı kovaları daha çok mutlu eder. Ayrıca kovalar sanata da meraklıdır.  Kültürel gelişimlerine de önem veren Kovalar için e-kitap okuyucular, etkinlik biletleri yine hediye edilebilir.
 • Balık Burcu: Hayatı boyunca anlam peşinde olan ve dünyayı duygularıyla anlayan balıklara içinde tutku olan hediyeler seçebilirsiniz. Kendi ellerinizle hazırladığınız hatıralar, el yapımı pasta ve kurabiyeler, fotoğraf çerçeveleri, özel portre resimler, romantik yemek organizasyonları tam onlara göre.
Yazar

"Ayrıcalığın : Kadın Olmak"

Bir Yorum Yaz