Doğum haritalarımızda kişiliğimiz, yatkın olduğumuz alanlar, şanslı olduğumuz ve dikkat etmemiz gereken konular ve bizi nelerin beklediğinin yer aldığına dair genel bir inanış mevcut. Kimileri inanırken kimileri hiç inanmıyor bu göstergelere ama şu bir gerçek ki; neredeyse çoğu kişinin merakını çekiyor . Öyleyse gelin astrolojide yer alan kariyer hayatımıza dair göstergelere bakalım.

10 Ev: Kariyer Evi

Doğum haritanızda 10.evinize denk gelen açılar, burada bulunan gezegenler ve kariyer hayatınız hakkında ipuçları veriyor.  10.ev işkolikliği, disiplini ve çalışkanlığı ile ünlü Oğlak burcu ile ilişkilidir.  Kolaylıkla çıkarabileceğiniz doğum haritanızda 10.eve denk gelen gezegenler kariyer hayatımız, mesleğimiz, toplumdaki statümüz hakkında oldukça bilgiler veriyor.  10.evinizde Satürn olması iş hayatınızda sabretmeniz ve çok çalışmanız gereken çok konularla karşılaşabileceğini gösterirken, Jüpiter olması ve olumlu açılar ile desteklenmeniz tüm süreç boyunca şanslı olacağınızı gösterir. Burada bulunan Mars; saldırgan, egolu ve atak bir çalışan profili sergileyebileceğinize işaret ederken, Neptün olması çeşitli kararsızlıklar yaşayabileceğinize veya sık sektör değiştirebileceğinize işaret eder. Bu evde Venüs olması kişiye sanatla ilgili bir meslek yapması durumunda şans ve sanatsal yetenekler verir. Kariyer hayatı hakkında fikir edinebilmek için evlere bakarken 2.ev de incelenmelidir. Orası da ortaklıklar ve ikili ilişkilere işaret eder. Kendi işini yapmak ve ortak edinmek isteyenlere bu evi de incelemesini öneririz.

10.evde 3'den fazla gezegen olması kişinin kariyer hayatını önceliklendireceğini ve zaman zaman takıntı haline getirebileceğini gösterir. Hayatının gündeminde kariyerin fazlaca yer alacağını söyleyebiliriz fakat olumlu veya olumsuz etkileri kişinin birebir haritasını izleyerek anlaşılabilir.

29. derece – Anaretic derece etkisi

Astrolojide bir gezegenin 29.derecede olması, anaretic derece de denen bu durumda bir gezegenin bulunduğu enerjiden çıkıp bir sonrakine geçiş yapması anlamındadır. 29.derece herkesin haritasında denk gelmeyen özel bir durumdur. Haritasında 29.decere olan bir kişi, hangi eve ve gezegene denk geliyorsa orada bir ün, olgunlaşma, imza atma ve parlama yaşayacak demektir. Bazı konuları geride bırakırken yeni bir oluşum da başlatacak anlamına gelir. Belli konularda dünya çapında başarı göstermiş, fark yaratmış, çığır açmış, tarihe geçmiş kişilerin haritasında 29.derece dikkat çeker.  Örneğin Joe Biden'in haritasında Venüs 29.derece Akrep burcundadır. Apple'ın kurucusu Steve Jobs'ın Mars'ı 29.derece Koç'ta bulunmaktadır.  Dünyaca ünlü Ressam Salvador Dali'nin Uranüs'ü 29 derece Yaydadır. Marlyn Monroe'nun Ay'ı 29 derece Balıktadır. Ülkemizden bir örnek verecek olursak Sezen Aksu'nun Venüs'ü 29 derece Aslan'da ve Regulus yıldızı ile kavuşum halindedir. Milyoner derecesi denen 29 derece Yengeç'e örnek olarak ise David Rockefeller ve Feruccio Lamborghini'yi verebiliriz.

Şans noktası incelenmeli 

Doğum haritaları incelendiğinde kolaylıkla elde edilen şans noktası da kişinin kariyer hayatı hakkında fikir veriyor. Şans noktasının bulunduğu ev ve açıları önemli. Şans noktanız Boğa, Yay, Terazide ise mesleki açıdan oldukça desteklendiğinizi söylenebilir. Akrep ve Oğlakta ise mücadele etmenizin gerekebileceğini ardından başarı gelecektir. Şans noktasının köşe evlerde yani 1, 4, 7, 10. evlerde olması daha hızlı ve kolay sonuçlar alabileceğinize işaret eder. Burada Satürn, Mars, Uranüs ve Plüton olması ise şansı kısıtlayabiliyor kişinin daha çok çabalamasını gerektiriyor.

2.Ev göstergeleri 

Astrolojide 2.ev gelir kaynaklarımızı, varlıklarımızı, sahip olduklarımızı, değerlerimizi ifade eder. Kazanacağımız paranın kaynağı ve dolayısıyla kariyerimiz hakkında ipuçları verir. Güneş'i 2.evde olan bir kişinin yöneticilik yetenekleri sayesinde para kazanacağı söylenebilir. Jüpiter'i 2.evde olan bir kişi şahsi haritasındaki açılar da incelenmek koşulu ile şanslıdır.  Jüpiter yapısı gereği olanı büyüttüğü için çok para harcama ve iş hayatında tutarsız bir kişinin harcamalarını daha da artırır kişi bu durumda konularında bilinçli davranmalıdır. 2.evinde Mars olan bir kişi ise kolay para kazanamayabilir. Para ve mülk elde etmek için diğer kişilere göre daha fazla mücadele etmesi gerekebilir. Uranüs'ün 2.evde olması para kaynaklarının veya kariyerinin bir döneminde teknoloji, yeni nesil sistemler ile ilgili olacağını gösterir. Teknik kökenli bir kariyere sahip olan kişilerde, mühendisler, analistlerin haritasında Uranüs'ü baskın olarak görürüz. Kişiler bu durumda yurt dışına açılmaya, yazılım, teknoloji konularından para kazanmaya elverişlidir. Merkür iletişim gezegeninin 2.evde olması demek ise kişinin edebiyat, gazetecilik, kitaplar, yazma, anlatma, yorum yapma yeteneklerinden yola çıkarak kariyer hayatını buna göre düzenlerse çok gelir elde edebileceğini gösterir.

7. Ev ortaklıklar 

Kişinin , ikili ilişkiler, ortaklık evi olarak görülen 7.evinde yer alan gezegen ve burçlar ortaklı kariyer planlayan kişiler için göstergeler içerir. 7.evde bulunan burçlar ve gezegenlerden bir kişi ile evlenebilir veya iş hayatında ortaklık kurabilirsiniz.

 

 

 

 

Yazar

"Ayrıcalığın : Kadın Olmak"

Bir Yorum Yaz