Hayatımızın hemen her alanında etkilerini sürdüren Uranyen Astroloji , diğer astroloji türlerinden farklı olarak çok daha ince analizler içeriyor ve detaylar sunuyor bize. Daha spesifik sonuçlar görmek isteyen herkesin hoşuna gideceğine inandığımız uranyen astroloji için sevgili Berna Müldür ile yapmış olduğumuz röportajımız sizlerle:

Berna Hanım merhaba, sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

10 Mayıs 1969'da İstanbul'da doğdum. Eğitimimi tamamladıktan sonra aile şirketinde uzun yıllar yöneticilik yaptım. 2012 yılında Öner Döşer Astroloji Okulu'nda klasik astroloji, soru ve seçim astrolojisi eğitimlerini tamamladım. Ardından profesyonel astroloji danışmanlığı yapmaya başladım.  Zaman içerisinde öğrenme ve öğretme aşkı beni Uranyen Astroloji Eğitmenliğine kadar getirdi. 2017 yılından bu yana Uranyen Astrolog unvanıyla Uranyen Astroloji ve eğitim vermekteyim. Astrolog, eğitmen olmamın yanı sıra kendi kurduğum turizm şirketinde de yöneticilik işine devam etmekteyim.

Astrolojiyle bağınız ne zaman ve nasıl oluştu?

Astroloji yolculuğuma bir astroloğun haritamda tanınmış bir astrolog olacağımı yorumlamasıyla başladım. Peki nasıl tanınmış bir astrolog olacaktım?  Bu soruyu kendime klasik astroloji eğitimimi bitirip Uranyen Astroloji ile tanışana kadar sordum. Ne zaman Uranyen astroloji ile tanıştım bunun nasıl olacağını haritamda gördüm. Uranyen Astroloji tekniğinde kişinin yeteneklerini ortaya çıkararak, hangi meslek alanlarında başarılı olabileceği Transneptünyenler ve Astreoidler yardımıyla kolaylıkla görülebiliyor. Haritamdaki olumsuz göstergeleri nasıl olumlu alanlarda kullanıp fırsatlardan ne zaman nasıl faydalanabileceğimi bildiğimden çalışmalarımı ona göre planlayarak ilerledim.

Eğitmen olabilmek için hangi eğitimleri aldınız, kendinize nasıl katkılar sağladınız?

Önce temel seviye eğitimi ile başladım. Temel seviyeden sonra önemli olan harita okumak olduğu için kendimi o alanda geliştirdim. Danışmanlıklar vermemin ardından temel seviye ve ileri seviye Uranyen eğitimi aldım. Astroloji alanında gelişmemi verdiğim danışmanlıklara borçluyum. Bilgi ve tecrübem danışanlarımla kurduğum iletişimlerimle büyüdü. Araştırmacı bir astrolog olduğumdan öğrendiğim tüm teknikleri örnek haritalarda yerine oturttum. İspatını görmediğim, inanmadığım bir tekniği asla kullanmadım.

Uranyen Astroloji nedir? Klasik ve vedik astroloji ile farkları nelerdir?

Astrolojinin uzmanlık dalı olarak bilinen Uranyen Astroloji'nin çıkışı 1.Dünya Savaşı dönemine rastlar. Alman mühendis, araştırmacı ve astrolog Alfred Witte ve arkadaşı Friedrich Seiggrunn'un kaydını tuttukları Rus bombardımanlarını, geleneksel yolla öngörmede zorlanmaları üzerine, gezegenler arası geometri ve simetriye bağlı sistem geliştirmeleri ile ortaya çıkar. Witte ve Seigrunn, mevcut gezegenler haricinde gökyüzünde henüz keşfedilmemiş gezegenler olabileceği varsayımıyla hipotetik noktalar keşfetmiş, bu noktaların gezegenlerle olan ilişkilerine bakmış ve bu iki enerjinin buluşmaya yakın olan zamanı ölçerek bir manyetik enerji noktası tespit ettiler.

Astroloji camiasında zamanla kabul görülen bu teknik buluş Amerika tarafından da benimsenerek; “değişik ve sıra dışı bakış açısı” anlamına gelecek şekilde “Uranyen Astroloji” adını almıştır.

Savaştaki topçu ateşlerinin zamanlamasını belirleyerek, “insanları nasıl sığınaklara götürürüm” sorusuna cevap bulmak amacıyla ortaya çıkan Uranyen astrolojiyi, dünyevi olayların yanında bireysel haritaları yorumlamada ve öngörü yapmakta da kullanırız. İncelenen harita sahibinin psikolojik yaklaşımlarını, hayatı ele alış ını, ilişkilerini, yeteneklerini ve yönelimlerini, başarılı olabileceği noktaları, maddi ve sağlık durumunu farklı bir perspektifle değerlendirebiliriz.

Örnek vermek gerekirse, kişinin doktor olma potansiyelini klasik astroloji tekniğinde öngörürken bu kişinin göz doktoru mu kalp doktoru mu? Jinekolog mu olabileceğini Uranyen Astroloji gösteriyor. Yani daha detaylı bir öngörü yapmaya imkan sağlayan astroloji çeşidi diyebiliriz.

Klasik astrolojide 360'lık kadranda gezegenler, , açılar, sabit yıldızlar üzerinden harita okuma ve öngörüsü yapılırken Uranyen Astrolojide bunlara ek olarak 90'lık haritada orta noktalar, transneptünyenler ve asteroidler ile daha detaylı spesifik nokta atışlı detaylı yorumlar yapabiliyoruz.

Uranyen Astroloji, harita potansiyelimizi, eylem anlarını klasik astrolojiye göre kolaylıkla görmemize olanak tanıyor.

Uranyen Astroloji, en gelişmiş astroloji tiplerinden biri olarak kadercilik anlayışını bir kenara iter. Batı tipi astroloji olarak bilinen Uranyen Astrolojiyi, diğerlerinden ayıran en önemli farkı  özgür iradeye dayanıyor olmasıdır. Bu nedenle de Vedik Astroloji ile arasındaki en büyük fark bu noktada çıkar. Çünkü Vedik Astroloji kaderciliğin ön planda olmasını sağlayan bir astroloji tipi olarak kabul edilir.

Olayların belirlenmesi noktasında Uranyen Astroloji hâkim bir bakış açısına sahipken Vedik Astroloji, olayları yönlendiren değil yaşayan insandan söz etmektedir yani kaçınılmaz kaderi gösterir.  Bu nedenle de Vedik Astroloji Eğitimi ya da danışmalığı almayı düşünen kişi haritada mutlak kaderi görmeye ruhsal olarak kendini hazır hissetmelidir.

Uranyen Astroloji alanında eğitmenlik yaptığınızı biliyoruz. Bu eğitimin süresi ve içeriği nasıldır?

Temel ve orta seviye astroloji eğitimi olan kişiler temel seviye Uranyen Astroloji eğitimi alabilirler. İleri seviye Uranyen Astroloji eğitimi alabilmek için ise mutlaka ileri seviye astroloji bilgisine sahip olmak gerekir.

Uranyen Astroloji, günümüzde yoğun ilgi görüyor. Temel astroloji bilgisine sahip olanların katılacağı temel seviye eğitim 9 aylık bir eğitim. İleri seviye eğitimi ise 4 ay sürüyor.

Derslerin içeriğini şimdi burada sıralarsam çok teknik olacaktır ama kısaca özetlersem; meridyen ev sistemi, 90 derece kadran kullanımı, kardinal eksen formülü, içsel-dışsal kişisel noktalar, 8 transneptünyenin örnek harita çalışmalardan başlayarak 90'lık ve 360'lık kadranda katılımcıların haritaları üzerinde 70 Asteroidin anlatımı oluyor.

Eğitim sonunda öğrencilerinizin almaya hak kazandığı sertifikalardan bahseder misiniz?

Verdiğim eğitim ve hizmet kalitesi; ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi standardında uluslararası tescillenmiş olup aynı zamanda elektronik sertifika ile ilgili sözleşme kapsamına ilişkin genel şartlara uyumluluğundan dolayı Cardcert tarafından belgelendirilmiştir. Temel seviye ve ileri seviye olarak planlanan eğitim programlarımızın sonunda resmi eğitim belgelerimiz ile birlikte Cardcert Elektronik Sertifika ve akıllı kimlik kartı veriyoruz. Katılımcılarımız tarafımızdan edindikleri tüm eğitim belgelerini içerisinde bulundurabilecekleri, dünyanın her yerinde online olarak izlenebilirliği olan bir karta sahip oluyorlar. Bu kartı Cardcert Uluslararası Belgelendirme kayıtlı elektronik sertifika ve akıllı kimlik kartı olarak yanlarında taşıyarak kullanabiliyorlar.  

Astrolog olmak isteyen kişilere önerileriniz nelerdir? 

Öncelikle şunu unutmamalıyız haritamızda vaat edilmeyen bir durumu yaşamayız.

Profesyonel bir astroloji danışanından mümkünse Uranyen teknikle astrolojinin hayatının neresinde olabileceğine bakıp bu yolculuğa öyle girmelerini tavsiye ediyorum.

Amaç merak ve hobiyse buna baktırmaya gerek olmayabilir. Profesyonel olma beklentisi içinde iseniz haritanızı yorumlatmanız önemli. Astroloji eğitimine başlarken seçtiğiniz eğitmenin eğitim düzeyini mutlaka araştırın. Danışmanlık deneyimi olan astrologların eğitim alanında daha başarılı olduklarını gözlemledim. Buna da dikkat etmenizi öneririm. Daha da önemlisi eğitim alacağınız kişiden önceden ders kayıtlarını isteyerek eğitmenin enerjisini de test etmenizi öneririm. Mesela benden eğitim almak isteyenlere onlar istemese bile mutlaka ders kaydımı göndererek izlemesini ve ondan sonra karar vermesini isterim.

Yazar

"Ayrıcalığın : Kadın Olmak"

Bir Yorum Yaz