Ecem Naz Tunca… Yetenekleri, güzelliği ve idealist kişiliği ile gündeme gümbür gümbür geliyor. En başta yazarlık yeteneği ve yazdığı kitabı sonra da güzel stili dikkatimizi çekti. Merak edenler “Gazeteci Olunmaz Gazeteci Doğulur” adlı kitabını okuyabilirler. Şimdi kendisini tanıyalım ve göz kamaştırıcı stilinin sırlarını öğrenelim. Keyifli okumalar,

1.”Ecem Naz Tunca ” kimdir kısaca tanıyalım.

18 Haziran 1996 İstanbul doğumluyum. Âşık olduğum şehir diyebilirim buraya. Çocukluğumdan beri aldığım eğitimler arasında dans var. Benim için kelimelerle bile anlatamadığım bir tutkudur. Aynı zamanda Ayla Algan Ekol Drama Sanat okulunda tiyatro eğitimim var. İlk, orta ve lise öğrenimimi İstanbul'da okuduktan sonra lisans öğrenimim için olarak Eskişehir Üniversitesi Medya ve İletişim sonrasında ise Kırıkkale Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünü derece ile bitirdim. İş hayatım için İstanbul'a geldikten sonra yazarlık konusunda ilk adımlarımı atmaya başladım. Ve halen Türkiye'nin önde gelen isimlerinden olan bir müzik dergisinde müzik yazarlığı yapmaya devam ediyorum. 

2.Tarzını birkaç kelime ile özetlemeni istesek?

Tarzımda her zaman rahatlığı ön planda tutarım. Kendime yakıştırdığım, içinde kendimi rahat hissettiğim kıyafetler her zaman tercihim olmuştur. 

3.Gardrobunda en sevdiğin şeyler nelerdir?

Gardırobumda asla vazgeçemediğim ürünler arasında başta tulumlarım geliyor. Hem şık hem rahat kombinler için tulumlar vazgeçilmezim! 

4.Peki ya olmazsa olmazın?

Olmazsa olmazım diyebileceğim her ayrı parçayı gardırobumda bulunduruyorum. Mom Jeanlar ve basic tişörtleri sık sık tercih ediyorum.

5.Yazlıklar mı kışlıklar mı favorin?

Sonbaharın esintisiyle giyilen bir trençkot ya da uçuş uçuş elbiseler sanırım bir ayrım yapamayacağım. 😊

6.Ya ayakkabılar? En sevdiklerin hangileri?

Ayakkabılar da çoğu zaman sneakerlar tercihim oluyor. E tabi bir de çizmelerim, sırf bu yüzden kışı özlüyor olabilirim. 

7.Sence sana en çok yakışan renk?

En çok yakışan renk şüphesiz ki siyah benim için. Vazgeçilmezim diyebilirim. Dolabım da bir o kadar renkli kıyafetler bulunsa da tercihlerim her zaman siyahtan yana oluyor. Beni, karakterimi yansıttığını düşünüyorum. 

8.”Her zaman yanımda olsun” diye istediğin bir kıyafetin var mıdır tatil
dönemlerinde?

Kot şort, gömleklerim ve sandaletlerim. Bu üçlü ile tüm yazı geçirebilirim neredeyse. Hem şık hem de oldukça rahat. 

9.En son hangi parçaları aldın?

En son aldığım parçalar arasında pandemi sürecinden dolayı bol bol eşofman takımlarına yer verdim. 

11.Kafama koydum şunu almalıyım dediğin bir şey var mı?

Eğer bir ürünü çok beğendiysem, gerekse tek tek mağaza dolaşıp aradığım ürüne sahip olurum. 

12.Ne tarz çantalar seversin ve favori çantan hangisi?

Son zamanlar da tercihim mini çantalardan yana oluyor. Yazın ise plajların vazgeçilmezi olan hasır çantalara bayılıyorum. 

13.Aksesuarlarla aran nasıl? Şunu takmadan çıkmam dediğin bir var
mı?

Tek cevap verme hakkım varsa kesinlikle gözlüklerim diyebilirim. Tam bir gözlük ğıyım. Yaklaşık 40'a yakın gözlüğüm var. Tam bir koleksiyoncu olabilirim bu konuda. 

14.Bu yıl moda olan şeylerden en çok hangisini sevdin?

Bu yıl moda olan hepimizin de bildiği gibi rahat, eşofman kombinleri oldu. 

16.Saç rengini çok değiştirir misin?

Saç rengimi her zaman koyu renklerden yana tercih ediyorum. Bazen kafamın estiği vakitlerde tabi ki değişikliklere gidiyorum fakat kıyafetlerde de olduğu gibi saç rengim de de siyahı tercih ediyorum. 

17.Sürmeden çıkmam dediğin makyaj malzemelerin?
Kesinlikle maskara ve allık olmadan asla! 😊 

18.En sevdiğin kozmetik markaları nelerdir?

Hassas bir cilt yapısına sahip olduğum için genel de doğal içerikli markalar tercih ediyorum. Bunun yanında Mac, Loreal, Sephorayı tercih ediyorum. 

19.Etiketi üstünde bir şey kaldı mı dolabında?
Etiketi üstünde özellikle pandemi dönemi boyunca alıp kullanamadığım birçok ürün bulunuyor dolabımda. Hepsini kombinlemek için sabırsızlanıyorum.

20.Dolap gibi uygulamaları kullanıyor musun? Hesabın nedir?

Aktif olarak kullandığım bir Dolap hesabım yok maalesef ki. Fakat İçinde bulunduğumuz süreçten dolayı özellikle dolabımda bulunan birçok ürün için kullanabileceğim bir uygulama. 

Instagram: @ecemnaztunca

 

 

Yazar

"Ayrıcalığın : Kadın Olmak"

Bir Yorum Yaz