Sağlıklı bir ilişkide en önemli unsur güvendir. İlişkinizde güvensizliğe asla izin vermeyin ama tedbirli olup gözünüzü arada bir de açmanın kime ne zararı olabilir ki? Aşağıdaki tespitler aldatan insanların en çok başvurduğu davranışlar olarak biliniyor:

 

  • Uyku ı : Araştırmalara göre en sık söylenen yalanlardan birisi “uyuyordum”. Sevgilinize ulaşamadığınızda genellikle bu cevabı alıyorsanız, kendisi yerine sizi uyutuyor olabilir mi? Anlamak için arada bir evine sürpriz yapmak güzel fikir.

 

  • Artan mesailer : Mesaiye kalma ı genelde birlikte yaşayan çiftlerin en sık kullandığı yalanlardan biridir. Sevgiliniz veya eşinizin mesaiye kalma ihtimali elbette gerçekten var. Ancak durumu arada bir de olsa kontrol etmeye ne dersiniz? Sonradan üzülmek yerine hızlı tespit en iyisi.

 

  • Görünmeyen telefon : Aldatan insanların telefonlarına dikkat. Telefonlarını çok mecbur olmadıkça ortalıkta bırakmazlar, çantasında veya cebinde taşırlar. Aynı zamanda telefonlarının sesi genellikle sessiz durumdadır. Hele bir de sizin bilmediğiniz bir şifre ile açılıyorsa o tuşlar, dikkatler bu tarafa.  

 

  • Sebepsiz : Dönem dönem hepimiz daha mutlu ve daha neşeli olabiliriz. Ancak bu gözle görülür miktarda sebepsiz mutluluğun nedeni hakkında hiç bir fikriniz yoksa, eşinizi mutlu eden başka biri olma ihtimalini de unutmayın. Çünkü mutlu çiftler birbirleriyle mutluluklarını paylaşmaktan çekinmezler, sizin de bu keyfin sebebini bilmek en doğal hakkınız. Öğrenin, birlikte mutlu olun.

 

  • Ani sinirlenmeler : Kuşkuyla sorduğunuz 1-2 soruya çok ters bir cevap mı aldınız? Geç geldiği zaman soru sormaya çekinir hale mi geldiniz?  Eşinizin bu gereksiz siniri için bir açıklaması olmalı, nerede olduğuyla ilgilenmeniz onu mutlu edeceğine, huzursuzlaştırıyorsa aman diyoruz.

         Bu maddelerden size tanıdık gelen var mı? Objektif bir şekilde ilişkinizi tartmanın işte tam zamanı. Elbette amacımız sizleri huzursuz etmek, ilişkinizden soğutmak değil, tam tersi ilişkinizde güvenin perçinlenmesi.

Yazar

"Ayrıcalığın : Kadın Olmak"

Bir Yorum Yaz