öncesi gerginlikler de tıpkı artan heyecan gibi artar. Bu dönemde sinirleriniz bozulabilir, olumsuz düşünceler kafanıza yerleşebilir, etrafınızdakilerin sizi anlamadığını düşünebilirsiniz. Bu konuları önceden bilip tedbirli olmak ise sizin elinizde. Düğününüzde tadınız kaçmasın, kendinizi şimdiden alıştırın aşağıdaki olası ihtimallere.

  • “Gelemiyorum” cümlesine hazırlıklı olun: Düğün tarihi yaklaştıkça saçma sapan mazeretler de artar. Buna kendinizi hazırlayın. En ummadığınız, kesin gelir gözüyle baktığınız kişilerin gelmeme ihtimalini ve  yalanlarını göz önünde bulundurun ki sonra hayal kırıklıkları yaşamayın. Hele bu insanlarla tartışmaya girip moralinizi sakın ha boşuna bozmayın. Bekleyin ve “gerçek dostlarınızı keşif zamanı” diye düşünün.
  • Siparişleriniz düğüne yetişmeyebilir : Düğün yaklaşırken bir yandan da verdiğiniz siparişleri takip etme stresine girmeyin. Siparişlerin gecikme ihtimalini de düşünerek bu konuda elinizi çabuk tutun. Bozulmayacak şeyleri (örneğin bazı aksesuarlar, gelin ayakkabısı veya hediyelikler) önceden temin edip aradan çıkarmaya çalışın.
  • Aile bireyleri ile tartışmayın:: Sizin stresli olduğunuz kadar olmasa da aileler de stresli ve heyecanlı olabilir. Anlamaya çalışın onların da çocuklarının en özel günü. İstemediğiniz gelenekleri yaşatmak istiyor olabilirler, gelinlik,saç, konularında size karışabilirler. Bu durumlarda kendinizi sakince ifade edip, anlatın. İşe yaramadıysa kesinlikle tartışmayın ve mümkünse araya daha sakin ve uyumlu bir elçi sokun.
  • Eviniz tamamlanmamış olabilir : Ev yerleştirmek, eşyaların ulaşmasını takip etmek ayrı bir olay. Yanlış koltuklar size getirilmiş olabilir, hasarlı ürünler olabilir veya maddi sorunlardan dolayı bazı şeyleri alamamış olabilirsiniz. Dert etmeyin. Uyuyacak bir yer ve perdeleriniz var ise gerisi sonra da hallolur.
  • Düğün mekanı ile sorunlar çıkabilir: Düğün yerini genellikle aylar öncesinden ayırırız sebebi ise özellikle hafta sonlarının çok rağbet görmesidir. Düğün tarihi yaklaştıkça önünüze hoş olmayan sürprizler çıkmamasını istiyorsanız Düğün Sözleşmesi Yaparken Bunlara Dikkat! isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

        Sıkıntılara karşı hazırlıklı olup, hayatınızın en güzel gününe hazır olmak tamamen sizin elinizde, sonradan umurunuzda olmayacak şeyler için düğün hazırlık döneminizi mahvetmeyin deriz, kolaylıklar.

Yazar

"Ayrıcalığın : Kadın Olmak"

Bir Yorum Yaz