bir ip üzerinde yürümeye benzer çoğu zaman. Çok kızabilirsiniz, çok üzülebilirsiniz, çok sevinebilirsiniz veya çok gülebilirsiniz. Ama dengeyi kuramadığınızda ipten düşersiniz.

Dengeyi bozmamak içinse aşağıdaki sizler için hazırlanmış evlilikten soğutan davranışlara göz atmanız dileriz ki işinize yarar.

  • Asla yalan söylemeyin : Söylenilen ufak bir yalan, kurulan pek çok samimiyeti silip süpürebilir. Yalan söylemeniz karşınızdakini aptal yerine koymanızı ve saygı duymamanızı gösterir aynı zamanda. Size yeniden güvenmesi, ona yeniden saygı duyduğunuzu hissetmesi yıllar alabilir veya yıllar bile kar etmeyebilir. İlişkinizin korkması sizi endişelendiriyorsa, yalanı aranıza sokmayın.
  • Sürekli şikayet etmeyin : Sinirlenmiş ve gerilmiş olabilirsiniz.Doğal olarak içinizdekileri dökmek istiyorsunuz. Ancak rutine dönüştüğünde bunun bir çözüm olmadığını bilin. Bu yüzden her gün bir miktar dırdır etmek yerine, şahsi veya evlilikle ilgili sorunlarınızı kökten çözmeye odaklanın. Hangi insan, devamlı söylenen ve huzur bozan biriyle birlikte olmak ister ki? Herkesin hayali huzurlu bir yuva değil midir?
  • Küçümsemeyin : Eşinizi asla küçümsemeyin. Sizin gibi onun da bir gururu var ve siz küçümsedikçe karşınızda özgüveni düşmüş bir insan bulacaksınız. Bu yeni oluşturduğunuz insan, sizi de onu da evlilikten soğutan biri olarak karşınıza çıkacak ilerleyen zamanlarda. Eksikleri olsa da eksiklerini tamamlaması için kendisine her zaman destek olun.
  • Saygısızlaşmayın : Ne olursa olsun eşinize ve evliliğinize duyduğunuz saygınızdan ödün vermeyin. Saygı ilişkilerdeki en önemli bağlardan biridir. Saygısızca davranışlarınız sizin de değerinizi azaltır, ilişkinizin de.
  • Değer verin ve verdiğiniz değeri gösterin : Pek çok insan değer verdiğini söyler ancak davranışlarıyla verdiği değeri gösteremez. Verdiğiniz değeri karşı tarafa açıkça hissettirmekten çekinmeyin. Güzel bir söz veya ince bir jest onu da sizi de mutlu edecektir. Sevgi paylaştıkça çoğalır.
  • Paranoya Yapmayın  : Eşiniz geç geldiğinde aklınızda hep aldatılma korkusu mu oluşuyor? Size bir şeyler anlattığında söylediklerinden mi ediyorsunuz? Hayat böyle paranoyalarla geçmez. Bu düşüncelerinizle yüzleşin ve onlardan derhal kurtulun! Bunlar sizi yalnızca evlilikten soğutur o kadar.
  • Bakımsızlaşmayın :Evlendikten sonra kadınlar da erkekler de kendilerini bir miktar salıverirler ancak  hiç kimse bakımsız bir eşi olmasını istemez. Artık evlenmiş olmanız birbirinizden soğumayacağınız anlamına gelmiyor. Kendinize bakmadığınızda, kendinizle ilgilenmediğinizde eşiniz de sizinle ilgilenmek istemezse şaşırmayın deriz.
  • Ailesi hakkında kötü konuşmayın :  Herkes ailesine önem verir ki bazı insanlar için ailesi bir yana , dünya bir yanadır. Size düşen ise, eşinizin ailesini sevmeseniz bile onlarla iyi geçinmek ve saygıyı korumaktır. Şöyle bir etrafınıza bakın, eşinin ailesini sürekli şikayet edip, kötüleyerek başarıya ulaşan kaç insan var ki?

         Evlilikleri soğutan en önemli faktör ise, şüphesiz ki sevgisizliktir. Sevginizin hiç eksilmediği musmutlu bir evlilik sizin olsun 🙂

Yazar

"Ayrıcalığın : Kadın Olmak"

Bir Yorum Yaz