Kiminle evleneceğim?, Ne zaman evleneceğim?, Hangi burç ile evlenmeye yatkınım? gibi sorular sizin de aklınızı meşgul ediyorsa bu yazı tam size göre.  Doğum haritalarının yorumlanması ile kişilerin hayatının bir çok dönüm noktası hakkında bilgiler elde edildiğine inanılır. Doğum saati, günü, doğum yeri bilgileri ile hesaplanan bu haritalar hayatımızla ilgili çok ilginç konuların ipuçlarını veriyor.

Astrolojide ikili ilişkiler, , sevgi konularından sorumlu gezegen Venüs'tür. Venüs'ün haritanızdaki konumu, olumlu veya olumsuz açıları, hangi evinizde yer aldığı hayatınız veya öncesindeki ciddi ilişkileriniz ile ilgili ip uçları verir. Bir haritada ilişkileri analiz etmek için önce Venüs'ün konumuna bakılır.

Evlilik konusuna işaret eden diğer alan haritada yer alan 7.evdir. Bu ev bizi tamamlayan partnerimiz, evlilik yapma ihtimalimizin yüksek olduğu kişi, zaafımız olan, evlenebileceğimiz veya çok uzun, ciddi bir sürme ihtimalimizin olduğu kişinin burcunu gösterir. Evlilik tarihi ile ilgili haritanızda Jüpiter'in 7.evden geçtiği zamanlarda evlilik olma ihtimali artar.  7.evde Venüs olması kişinin çok mutlu bir evlilik yapma ihtimalini güçlendirir. Düğün tarihi belirlerken astrolojide Venüs ve Merkür retrolarında evlilik için imza atılmaması önerilir.

7.ev aynı zamanda yükselen burcun da tam karşısındaki evdir. Alçalan burç olarak da tabir edilir.  Alçalan burç, yükselenin tam tersi burçtur. Alçalan burçlarımızla evleniriz diyen astrolog çoktur.  Bu sebeple kiminle evleneceğini veya evleneceği partnerde hangi özellikleri aradığını merak eden kişiler haritalarında yar alan alçalan burçlarına bakabilirler. Haritanızda örneğin alçalan burcunuzun İkizler olduğunu varsayalım. Bu durumda büyük ihtimalle eşiniz burcu olabilir, daha önceden yaşadığınız ciddi bir ilişki ikizler burcu ile olabilir veya siz ilişkinizde karşınızdaki kişide ikizler burcu özelliklerini görmek istiyor olabilirsiniz. Hayatınıza girecek eş veya sevgili profilleri bu burçtan olacak veya bu burcun özelliklerine yatkın kişilerden olacaktır. Bu durumda sizin için önemli olan dış görünüş veya maddiyat değil; zeka, entelektüellik, geniş sosyal çevre, iletişim yetenekleri sizi çeken özellikler olacaktır.

7.ev dışında astrolojik haritalarda kadınlar için Güneş ve Mars'ın konumuna, erkekler için Ay ve Venüs'un konumuna bakarak da  evliliklere, ikili ilişkilere dair tahminler yapılabilir. Doğum haritanızda kadınlar için Mars hangi burçtaysa o burcun kişisi ile tutku dolu bir aşk yaşanma ihtimaliniz yüksektir.

Satürn gezegeni evlilikle ilgili konularda haritalarda geciktirici etki yapabilir. Bulunduğu eve göre geç anne-baba olmaya veya geç yaşta evlenmeye işaretler yapabilir. Haritanızda Venüs ile Satürn'ün açısı geç evlilik yapabileceğinize işaret edebilir. Satürn haritada 7.evinize yerleştiyse geç yaşta evlenebilir veya eşiniz ile aranızda büyük yaş farkı olabilir.

 

 

 

Yazar

"Ayrıcalığın : Kadın Olmak"

Bir Yorum Yaz