hazırlıkları içindeki belki de en zor olanı. O kadar çok seçenek var ki, denedikçe kafalar daha da karışıyor. Peki bu karışık süreci, seçenekleri daraltarak kolaylaştırmaya ne dersiniz? Doğru gelinlik seçimi için neler yapılabilir okuyalım o zaman:

  • Mekana Göre Gelinlik : Tabii ki düğün sizin, gelinlik sizin. İstediğiniz gelinliği istediğiniz mekanda giyebilirsiniz. Ancak düğün ınızla uyumlu bir gelinlik seçimi daha hoş bir atmosfer yaratacaktır. Bazı gelinlikler kapalı mekanlarda daha çok tercih edilebilirken, bazıları açık mekanlara daha fazla hitap eder. Prenses modeller ve A kesim modeller balo salonları ile daha uyumlu bir profil oluştururken, uçuş uçuş etekli fresh bir gelinlik kır düğünlerinde farkını daha iyi yansıtabilir, kumsal düğünlerinde bohem ve etnik modeller tercih edilebilir,  kısa gelinlikler ise çılgın partiler için uygun birer seçim olabilir.

  • Vücut Tipinize Göre Gelinlik : Her kıyafetin her vücuda yakışmayacağını hepimiz biliriz aslında ama bazen yine de o kıyafeti alırız. Gelinlikte bu riske girmemenizi öneriririz. Çünkü düğününüz hayatınızın en özel günü ve telafisi olmayacak. Vücut tipinizi göz önüne alarak ona göre gelinlik seçiminizi yapmaya çalışın. Karın bölgenizde fazlalıklarınız yok ise rahatlıkla Balık Modelleri tercih edebilirsiniz veya büyük göğüslü gelinler için derin göğüs dekoltesi yerine sırt dekoltesi tercih edilebilir. Sizin vücudunuz hangi gelinliği daha iyi taşıyabilir seçiminizi yaparken buna odaklanın.

  • Müzik Tarzına Göre Gelinlik : Vur patlasın çal oynasın bir düğün mü planlıyorsunuz, yoksa kokteyl tarzında hafif müzikler ve trio ekibinin olduğu bir düğün mü? Eğer düğününüzde yerinizde oturmayacak bir gelin olacaksanız, kuyruklu bir gelinlik size devamlı problem oluşturacaktır, daha kısa bir kuyruk ve kısa bir duvak tercih etmelisiniz.
  • Modaya Göre Gelinlik : sizin için her daim ön planda ise, gelinlik defilelerini atlamayın deriz. Her sene değişen gelinlik modasında 2020 yılında kabarık omuzlar, tek omuzlu modeller, tüy detaylı tasarımlar, rengarenk narin işlemeler ve asimetrik modeller ön planda. 

   

           Senelerdir hayaliniz olan bir model deneyince size yakışmayabilir. Öte yandan hiç aklınızda olmayan bir model belki tam size göredir. Gelinlik seçiminde verilebilecek en iyi öneri, yukarıdaki kriterleri de göz önüne alarak hiç bir gelinlik için ön yargılı olmamak ve her modelden en az bir tane denemek. Bu zorlu ve keyifli seçimde kolaylıklar sizinle olsun.

Yazar

"Ayrıcalığın : Kadın Olmak"

Bir Yorum Yaz